Spam

Jozef Kroner spamuje z indamail.hu s predraženým tovarom

Ohodnoťte článok

Obálka spam a email

inzercia:
Slovenské firmy sa nespamätali poriadne zo spamovacích útokov okolo Ma-ta-r, Varia-niečo, Somnajlacnejsi, rôznych pochybných Nidora a Lefery kozmetík, ktoré české úrady vyhlásili za nebezpečné, len slovenské úrady naďalej spia, a máme tu opäť novinku. Na obrovské množstvo emailových správ, adries súkromných, aj adries uvedených ako adresy portálov, sa objavuje niečo nové.
Spam nesie trochu textu, trochu farebných tlačidiel a odrážkovú časť. Nejde o ojedinelosť. Najhoršie na tom je, že email obsahuje možnosť odhlásenia, avšak tá nefunguje. Na druhý deň získavate spam opäť. Odosielateľom je podľa hlavičky “indamail.hu”, ktorý sa už v našich schránkach nachádza. Odhlásenie nefunguje a server je v zahraničí. Email je v slovenčine bez diakritiky, čo je zrejme následok posielania zo zahraničia a snaha vyhnúť sa zlému kódovaniu. Celý spam smeruje na:  professional-roller.com

Hlavička:
Return-Path: <jozefkronerucs@indamail.hu>
Received: from mail05.vipmail.hu (mail05.vipmail.hu [91.83.45.45])
by .qmail@mail05.indamail.hu with HTTP; Mon, 23 Feb 2015 07:47:21 +0100
From: =?UTF-8?B?Sm96ZWYgS3JvbmVy?= <jozefkronerucs@indamail.hu>
Date: Mon, 23 Feb 2015 07:47:21 +0100
Errors-To: <jozefkronerucs@indamail.hu>
Message-ID: <20150223074721.77436.qmail@mail05.indamail.hu>

Vraj Jozef Kroner
Zarážajúce na tomto príklade je, že spamerom má byť Jozef Kroner. Vzhľadom na to, že táto praktika opakovane využíva mená, ktoré prinútia kliknúť, alebo mená generované, je viac než isté, že ide o podvod a zneužitie známeho mena. Ďalšia vec je, že rovnaký spam prichádza aj z iného loginu s rovnakým dizajnom. Onedlho dorazí rovnaký email pod iným menom. Praktika veľmi podobná na doteraz veľmi rozšírené spamovanie a vytáčanie ľudí do zúrivosti.
Uvádzanie mena je teda zavádzajúce. V skutočnosti sa odosielateľ nepochybne volá inak. Podľa stránok môže ísť pravdepodobne o rovnakého páchateľa, ako v prípade rôznych pochybných predražených záhradných hadíc, nekvalitných autokamier za násobnú cenu a podobne. Obchodná inšpekcia v tejto veci prijala viacero oznámení, no nedokáže proti páchateľovi zatiaľ zakročiť. Za úbohosť možno považovať zneužitie známeho herca. Kronerov je aj dnes viac, či už z Kysúc, alebo z iných miest. V prípade tohto špekulanta nejde o prvé meno, ktoré sa snažilo zaujať vďaka k nemu viažúcej sa snahe.

Upozornenie:
Emaily nazývame spamom, pretože nesú absolútne všetky prvky charakteristiky spamu. Okrem toho nefunguje odhlásenie a emaily prichádzajú drzo s vymysleným menom. Navádzajú na kúpu niečoho, čo nepotrebujete, na pochybných stránkach. Stránky uvádzajú pravdepodobne vymyslené referencie a mená Ema Pekancová, Elena Nováková, Klára Rovniaková, Alena Kropnická. Snažíme sa overiť aspoň jednu pani s týmto menom, že by naozaj niečo také vyskúšala. Bezvýsledne. Facebook pomáhaj…

Odporúčanie:
Pokúste sa sami odhlásiť. Nahláste emaily ako spam. Nahláste ich aj na https://www.spamcop.net/sc, prípadne na JunkMail cez Outlook aplikáciu. Skúste prefiltrovať. Medzi odporúčania môžeme pripojiť aj podanie podnetu na ústredný výber Slovenskej obchodnej inšpekcie vo veci zavádzania, spamu a pokiaľ ste sa stali obeťou kúpy tovaru a máte problémy s vrátením, pripojte aj tieto informácie do podnetu. Základom je totiž úrady informovať, čo sa často nedeje.

Fotografiu emailu posielame na Facebook: https://www.facebook.com/varovania

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené