HOAX

Pozor na falošný otvorený list od Vladimíra Putina na Facebooku

Ohodnoťte článok

Upozornili ste nás na podivný hoax, ktorý sa šíri hlavne na emailoch a na Facebooku. Najskôr sa však objavil práve na Facebooku. Do redakcie sme dostali podnet, ktorý vedie priamo na Facebook neznámej ženy, ktorá údajný list od Vladimíra Putina zverejnila na svojom Facebooku. Jeho pisateľ si dal záležať, aby vyzeral vážne použitím prezidentovho celého mena a zdôraznením, koho je vlastne prezident. Výzva a osveta o mieri a zlu zo západu, o ktorú sa tento list snaží, však nepochádza od Putina. Ten totiž žiaden list medzi ľudí nevypustil a dosvedčuje o tom aj fakt, že nikde neexistuje popis a cesta, prípadne zdroj toho, odkiaľ, od koho a cez koho sa vlastne list mal dostať medzi ľudí. Podobné Hoaxy sa v minulosti už objavili. Tento konkrétny je na internete absolútne neznámy, napriek tomu prezident Putin kontaktoval pár vybraných stratených bezvýznamných nepolitikov, aby šírili jeho posolstvo medzi obyčajným ľuďom? Tento konkrétny sledovaný v konkrétnom prípade niesol fotografiu z TASR, čo je ešte viac zarážajúce.

Znenie tohto listu prikladáme do článku, no neodporúčame ho prijímať ako reálny list od reálneho prezidenta. Ide o výmysel. Jeho pisateľ spravil niekoľko chýb, ktorými dáva najavo, kto je jeho pisateľom. Malo by ísť o človeka, ktorý sa snaží týmto výmyslom rozprúdiť diskusiu, pripísať jeho slová prezidentovi, pretože vie, že vyvrátiť spojenie medzi výsledným dielom a prezidentom môže byť problém. Rovnako je tak problém dokázať aj pravdivosť takéhoto spojenia. Z kancelárie Ruského prezidenta žiadne takéto vyjadrenie formou listu nevyšlo od apríla minulého roka a vôbec vyhlásenia týkajúce sa vojny majú dokonca samostatnú internetovú stránku, takže by každý o akomkoľvek vyjadrení ruského prezidenta vedel. Kým v skutočnosti určité závery neexistujú, v tomto liste už závery sú. Neuveriteľné. Aj to dokazuje, že ide o výmysel. Vzhľadom na skladby slov a viet list môže pochádzať zo Slovenska, alebo relatívne existuje možnosť, že v krajnom prípade môže ísť o veľmi dobrý preklad češtiny. Hlúposť je aj v tom, že by sa prezident podpísal pod chaotický list bez posolstva, ktoré by reálne prezident do listu použil a mimo to, každé pozorné oko si všimne hlavne také spojenia, ktoré dokazujú, že pisateľ je len neznámy podporovateľ ruského prezidenta, nie ruský prezident samotný.

List od Vladimíra Vladimíroviča Putina – prezidenta Ruskej Federácie

Výzva za mier !
Európania, naozaj chceme III. svetovú vojnu?
Európski spoluobčania! „Naši“ politici chcú dokázať, akí sú užitoční pre EÚ, NATO a USA. Očakávajú, že ich „tvrdý postoj“ voči Rusku vynesie v kariérach vyššie, na ešte lepšie platené posty, ako majú dnes, preto sa predháňajú v návrhu sankcií, vysielaní bojových jednotiek a iných prejavoch nekontrolovanej agresie proti Rusku, čím zo dňa na deň zvyšujú riziko 3. svetovej vojny. Sú tak zaslepení svojou vlastnou nekontrolovateľnou mocou a vidinou jej ďalšieho rastu, že rátajú s tým, že Rusko ustúpi na poslednú chvíľu tlaku NATO a k vojne nedôjde.
Ale v čom má Rusko ustúpiť? Čo má Rusko urobiť, aby boli spokojní? Má sa vzdať svojich území a odstúpiť ich dobrovoľne každému, kto o nich má záujem? PRAVÝM CIEĽOM všetkých tých, či už sú z Európy, alebo spoza oceánu, ktorí chcú vyvolať vojnu, je bohatstvo Ruska. Má Rusko rozdať svoje bohatstvo, aby sa vyhlo vojne? Má zlikvidovať svoje vlastné obyvateľstvo ako Ukrajina? Všetci, čo uvažujú triezvo, vedia, že sa to nikdy nestane! Rusko nikdy nepodľahne tlaku, ako nepodľahlo v minulosti, tak ani v budúcnosti.
Dnes je už jasné, že vojna sa v plánoch jej strojcov nemá skončiť na Ukrajine, hlavným cieľom je Rusko, a vojna má zachvátiť aj celú Európu. Čo zabezpečí pre USA vyšší zisk, a čo USA rýchlejšie vytrhne z krízy, ako vojnová výroba? Čo účinnejšie zlikviduje konkurenciu USA v podobe EÚ a Ruska, ako vzájomné vyvraždenie celých národov v Európe? Čo USA pomôže viac rozšíriť sféru svojho vplyvu, ako povojnové pôžičky, presne podľa odskúšaného scenára 2. svetovej vojny?
Svetový vojnový konflikt reálne hrozí! V tej súvislosti sa zamyslite, kto z Vašich politikov Vám prezradil, že po prijatí Ukrajiny do NATO a vstupe EÚ do konfliktu odvedú Vašich potomkov na východný front, kde veľmi pravdepodobne položia život? Kto z politikov tam pôjde do zákopov s nimi? Kto z vojnových štváčov, ktorých kráľovsky platíte zo svojich daní a kto z ich mediálnych spolupáchateľov Vám prezradil, že toto nebude len dobrodružná víťazná výprava na východ, ale sa to skončí ako 3. svetová vojna za použitia atómových zbraní? Kto dokáže predpovedať účasť Číny, ktorá je v tomto konflikte spojencom Ruska? Kto vyhodnotí reálnu silu americkej armády, ktorá doteraz bojovala vždy len so slabším protivníkom, veď Hitlera porazili Rusi! Na čo sa vlastne vojnoví štváči spoliehajú?
Jedno je isté, v tejto vojne víťaza nebude! Kde sa schováte pred jadrovými výbuchmi? Máte dosť hlbokú jamu a dostatok potravín, aby ste v nej vydržali 1000 rokov, kým sa zníži úroveň žiarenia na únosnú mieru? V mene čoho má umrieť vaše dieťa na východnom fronte, v mene čoho má zahynúť vaša rodina, v mene čoho má prestať existovať všetko, čo poznáte, v mene čoho má zhorieť svet? V mene demokracie?
Kde vidíte demokraciu v tom čo sa deje na Ukrajine? My vidíme len nepokryte fašistickú vládu, armádu, porušujúcu medzinárodné konvencie a premyslenú genocídu vlastného obyvateľstva, ktorého vinou je len to, že hovorí po rusky. A čo na to Európa? Viete si predstaviť, že by si niektorý národ v EÚ vydobýjal svoju samostatnosť spôsobom, ako to robí Ukrajina? Bola snáď Ukrajina doteraz nesamostatná, že bojuje o samostatnosť? Mala snáď vládu, ktorú EÚ neuznávala? Nemali snáď Ukrajinci svoje národné práva? Európska únia sa vzdala svojich princípov, a svojim postojom sa stáva spolupáchateľom genocídy. Čo môžeme očakávať od EÚ my sami, občania EÚ, keď tak rýchlo a ochotne búra vlastné hodnotové základy?
Rusi sú veľký, kultúrny a mocný národ, bez ktorého by Európa v dnešnej podobe nikdy nevznikla. RUSKO NIE JE NÁŠ NEPRIATEĽ , nepriateľom každého občana Európy sú nenásytní politici, ktorí sa za svoju moc a peniaze chystajú zničiť všetko, čo je nám drahé.
Môžeme zabrániť chystanej vojne s Ruskom, do ktorej nás tlačia politici a kúpené médiá? Áno, môžeme!
Čo môžu urobiť obyčajní , malí ľudia? Keď všetci malí a slabí robia to isté, zmenia všetko! Môžeme to zmeniť, lebo musíme!
Bojkotujme všetkých politikov, ktorí zvyšujú napätie, ktorí volajú po ďalších sankciách, po intervencii proti Rusku! Bojkotujme ich na všetkých úrovniach, vo všetkých voľbách! Nedopusťme uplatnenie zla, ktoré chcú šíriť! Bojkotujme vstup Ukrajiny do NATO! Bojkotujme médiá, ktoré nám vojnu podsúvajú ako jediné riešenie!
Verme! Rusi aj Ukrajinci sú dva múdre národy, ktoré riešenie nájdu.
NEBOJME SA!
Rozširujte túto výzvu všetkými vám dostupnými spôsobmi, vo všetkých Vám dostupných jazykoch!

Falošný text sa môže objaviť skopírovaný do emailov a rozposielaný ako hromadná pošta medzi priateľmi. Tento druh pošty koluje najčastejšie medzi 8:00 až do 11:00 a objavuje sa vo zvýšenej miere v pracovnej pošte.

Za upozornenie ďakujeme Michalovi K.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené