Internetové podvodyPochybné praktiky

Falošný odborník prof. Romain Lefery a kozmetika Lefery

Falošný odborník prof. Romain Lefery a kozmetika Lefery
4.5 (90%) 2 hlas[ov]

Lefery kozmetika

inzercia:
Na internete sa v poslednom čase roztrhlo vrece s bannermi a reklamami rôzneho typu vrátane spamu, ktoré upozorňujú na zásadné objavy vedcov v oblasti výskumu starnutia, chudnutia, či príťažlivosti na ženy. Hlúposti, ktoré sú v takýchto reklamách popísané pritom nemajú v samotnom obsahu nič spoločné. Jedno meno sa objavuje ako garant dôveryhodnosti v jednom z najväčších podvodov súčasnosti.

Lefery
Neznáma kozmetika Lefery, ktorá nikdy nikde nebola spomenutá sa odrazu objavila a snaží sa nás presvedčiť veľkým množstvom stránok a článkov, ba dokonca videami na Youtube. Kde je však pravda? Všetky články sú tie isté texty, buď zaplatené zaistené reklamy na rôznych weboch, alebo ide o rôzne fingované magazíny, ktoré sa snažia vyzerať ako internetový portál. V skutočnosti všetky odkazy nevedú nikam, len na jediný web – na kúpu prípravku. Stránky ponúkajúce krém Lefery nesú prvky, ktoré sú pre túto podvodnú sieť stránok už typické.

Ide o:

  • Falošné fingované komentáre (čiže v skutočnosti neexistujúce názory, falošné aj preto, že upravujú dátum vydania)
  • Kopírovanie Facebooku a jeho dizajnových prvkov, čím vytvárajú riziko zámeny
  • Vytváranie falošného magazínu / magazínov
  • Kradnutie obrázkov ľudí z iných stránok a vytváranie vymyslených mien a miest, odkiaľ pochádzajú, zároveň aj ich príbehov a skúseností. Originálny majiteľ tváre, ak ho vypátrame zúri. Často však vie, že jeho fotografia je zneužitá a tak sme vlastne nezistili nič nové.
  • Tieto kradnuté identity majú na rôznych portáloch stále tie isté fotky, no vždy iné mená, mestá, vek a príbehy.
  • Nuž a v prípade Lefery kozmetiky, treba dodať, že na stránkach o týchto krémoch je jedno odporné klamstvo. Je ním samotný profesor Romain Lefery, ktorý neexistuje.

Romain Lefery neexistuje
Internetový podvod je niečo, čo v tomto prípade naberá jeho celkovú podstatu a definíciu. Romain Lefery ako profesor sa nenachádza v žiadnych vyhľadávačoch, v žiadnej škole a fotografia staršieho muža je stiahnutá z fotobanky Shutterstock. V žiadnom prípade preto neverte fotografii staršieho zdanlivo vzdelaného človeka, ktorý tento imidž nesie len ako model. Fotografovaný model, ktorého kópiu snímky si môžete sami legálne kúpiť napríklad do propagačných materiálov, alebo do reklamy. Niečo, čo hraničí so zákonom, alebo ho priamo porušuje je vytváranie priamej identity a zavádzanie zákazníka.

Celé stránky Lefery ponúkajú viacero podvodov a zavádzajú potenciálneho slovenského zákazníka viac ako 10 spôsobmi. To je neuveriteľné aj vzhľadom na to, že nekalé praktiky a podozrivé fungovanie celého projektu a jemu podobných, sú evidentné. Napriek tomu majú obrovský počet obetí. Varujte preto svojich blízkych a upozornite ich na to, že stránky kopírujú fotografie, vytvárajú falošné referencie a teda ľudí, ktorí presvedčujú ostatných, že prípravok naozaj funguje.

Varovanie
Treba si položiť otázku. Prípravok, ktorý si vymyslel lekára, teda garanta, zavádza vymysleným menom, vymyslenými referenciami, obrázky ľudí, ktorí mali prípravok vyskúšať, si ukradnú z internetu, ľudí klamú fingovanými komentármi s profilovými fotkami ľudí, ktorých okradli v počte niekoľko desiatok ľudí a zároveň k tomu pripočítajme spôsob šírenia…. je niečo také naozaj dôveryhodné, aby ste to ešte dávali na svoju tvár?

Na záver by sme radi varovali, že prípravok Lefery bol českými úradmi označený za škodlivý a nebezpečný. Nejde teda o žiaden náš výmysel. Pretože aj napriek tomu, čo tu napíšeme, nám napíšu ženy, že prípravok používajú a sú s ním spokojné (stalo sa pri kauzách „zelená káva“ a „nidora“).

Doplnenie:
Vážny pozor aj pred stránkami: http://leferygaleria.com
Obsahujú veľké množstvo fotografií v spojitosti so značkou Lefery, ktoré pritom stiahli z iných miest. Tam spomenuté údajné názory z Facebooku v skutočnosti vôbe cnie sú z Facebooku a sú jedine narafičenými správami na týchto stránkach. V závere stránok sa nachádza nechutné zavádzanie v podobe zverejnenia viacerých slávnych médií, kde sa snažia vyvolať dojem, že médiá píšu práve o nich. V skutočnosti tieto médiá píšu o niečom celkom inom.

Stránky http://leferygaleria.com/offer/ dokonca používajú falošné fotografie ľudí a falošnú fotografiu trápne vytvoreného certifikátu, ktorý pritom nie je certifikátom.

Dosť podivné sú stránky http://whitelight1.cz/ ktoré sa nevedia rozhodnúť, či chcú byť v poľštine, češtine, alebo slovenčine. Dolná časť webu pritom vyzerá, akoby ho stiahli od nejakej SEO agentúry, alebo od výrobcu webových tém.

Pomohli sme vám? Pomôžete vy nám?

V prípade záujmu o pomoc z vašej strany smerom k nám nám postačí naozaj málo. Mimo zdieľanie našich článkov nám pomáha ľubovoľný príspevok na "kávu" a chod stránok na nasledovné údaje:

Číslo účtu: SK84 8330 0000 0026 0029 5817
Dôležitý je variabilný symbol: 8188900864

Príspevok na "kávu" (v kaviarni pokojne v cene okolo 1 EURO) je v skutočnosti príspevok na chod stránok u webhostingovej spoločnosti. Ďakujeme za Vašu pomoc. Viac o podpore portálu nájdete v tomto článku.
QR platba donate, podpora HOAX.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené