Sociálne sieteTOP

Instagram znemožní kontaktovanie detí dospelými (boj proti pedofilom)

Instagram znemožní kontaktovanie detí dospelými (boj proti pedofilom)
5 (100%) 2 hlas[ov]

Posledné dni prinášajú zaujímavé novinky v záujem ochrany detí. Na Slovensku sa zavádza zákon o šikane, ktorý posúva šikanu do trestného práva a mládež od 14 rokov môže byť aj reálne uväznená. No zmeny sa dejú aj v zahraničí. Priamo aj v jednej z najpoužívanejších sociálnych sietí sa schyľuje k novinkám. V záujem zabezpečiť, aby nebola komunikácia medzi dospelými a deťmi taká jednoduchá, prichádza s novinkou.

Pokusy písať správu z účtov dospelých na účty detí, sa už nemusia podariť tak ľahko ako doteraz. Dospelí píšuci deťom, čiže používateľom s rozdielnym vekom, môžu vyvolať varovné okno a správa sa im ani nemusí podariť odoslať. Opakované pokusy môžu mať za následok zablokovanie. Zamedzenie kontaktovania detí môžeme len vítať, hoci takéto opatrenie je len upokojením niektorých vášní, možno žiadostí, či odpoveďou na otázky, čo robí Instagram pre ochranu detí.

Instagram

inzercia:

Pomôže to?  Žiaľ nie. Gesto je to pekné, ale…

Ako vieme, fungovanie pedofilov, ktorí lákajú fotografie detí, nie je vždy o tom, že pedofil aj vystupuje ako dospelý. Nie vždy je to účet dospelého. To pritom nie je novinka. Mnoho agresorov v záujme o získanie prístupu k deťom, využíva ich tematické skupiny, záujmy, trendy detí.

V tomto smere opäť odporúčame knihu >> (Ne)bezpečný internet << kolegu Tomáša Šalmona, šéfredaktora tohto portálu, kde podrobne rozoberá aj spôsoby, akými pedofili fungujú. Mnohých by sa toto opatrenie z Instagramu vôbec nedotklo. Ide však o cenné gesto, ktoré je dôležitým signálom. Predovšetkým k tomu, aby sa v smere ochrany detí konečne začalo niečo robiť. Instagram môže inšpirovať aj iných. Ale tiež aj seba pre rozvíjanie tejto myšlienky. Aby sa dôsledne riešilo ich pripájanie, zabezpečenie, že pripojeným je ten, za koho sa užívateľ aj vydáva. Ale hlavne aby prostredie internetu nebolo nebezpečné všetkými možnými spôsobmi. Považujme túto novinku za začiatok niekoľkých krokov.

Je pravdou, že v prvom rade nemajú deti čo hľadať na sociálnych sieťach, no zakážte im trendy ktorými ich dráždia priatelia, starší súrodenci a aj samotní rodičia. Nie je to možné. Celá súčasná kultúra sa prepája cez Instagram a kto ta nie je, je v spoločnosti braný ako looser.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
0
Nie som si istý
2
Hlúposť
2
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *