Internetové podvody

Falošný lekár prof. Ľudovít Burián a šmejdy Somasnelle Gel a Varicosen

Falošný lekár prof. Ľudovít Burián a šmejdy Somasnelle Gel a Varicosen
4 (80%) 3 hlas[ov]

Ešte minulý mesiac šlo o krém na boľavú chrbticu, či ochabnutú kožu a dnes je to krém na kŕčové žily. Celkom odlišné diagnostiky a určenia a predsa má byť zázračný krém Somasnelle Gel riešením na oba problémy. Reklamy hlásia, že lekári vynašli účinný liek na riešenie problémov s kŕčovými žilami, no keď si kliknete na stránky, ocitnete sa na falošnom lekárskom portáli, ktorý nemá absolútne nič spoločné so žiadnym lekárom. Tu je samozrejme falošné absolútne všetko, ešte aj stará známa recyklovaná snímka… Ešte včera tam bolo toto… prednedávnom toto… a ešte dávnejšie toto… a dnes sme ešte stihli písať o tomto. Vždy rovnaká snímka, len s iným obsahom.

Kŕčové žily a zázrak menom Somasnelle Gel

inzercia:

Opäť je na stránke všetko do jediného písmenka falošné. Od komentárov, kódov, počasia, odklikov, po samotný fakt, že vôbec na nejakom údajnom lekárskom portáli ste.

Predajný web (LINK2)

Na stránke, kam sa dostanete vlastne po akomkoľvek kliku z webu prvého, sa dozviete, že akýsi uznávaný profesor prof. Ľudovít Burián je vedec, odborník z oblasti obehového systému. Na stránkach, ako píše, chce predstaviť… bla bla bla. Ušetrite si čas. Drísty a výmysly, neuveriteľné sprostosti, ktoré reálne môžu zaujať ľudí, ktorí dennodenne čítajú hoaxy a konšpirácie zo stránok podobných na badatel.net. textový obsah naozaj dokáže ľudí osloviť a uveria mu. ľudia prevažne dôchodcovského veku a ľudia s vážnymi ťažkosťami, ktorí skúšajú aj menej medializované recepty ako napríklad aj možnosť, že funguje aj celkom neznámy liek z tejto stránky.

Nevieme zaručiť, že vôbec nejaký účinok táto látka má. Žiaľ vieme zaručiť len to, že má neznáme zloženie, neznámy pôvod, predávajú ho podvodníci a porušujú pritom niekoľko zákonov. Predaj je tak ilegálny. Najmä odborná garancia, ktorá za projektom a výrobkom na tomto webe stojí, spomínaný prof. Ľudovít Burián, vedec a odborník, neexistuje. Ide o vymyslenú osobu. zneužitú fotografiu niekoho celkom iného.

Varicosen A Somasnelle, falošný lekár

Tohto lekára už spomínajú identické stránky, len v talianskom jazyku. Názov výrobku je tu tentoraz VARICOSEN. Pozrite sa, ako sa klame verejnosť. Aj z lekára je odrazu Talian, keď sa to hodí.

 • https:(2x lomítko)bambuddha.it/varicosen-prezzo-funziona-opinioni-dove-si-compra-sito-ufficiale-italia/
 • http:(2x lomítko)agfirenze.it/varicosen-opinioni-prezzo/
 • http:(2x lomítko)www.macrobiotica-sintesi.it/varicosen-funziona-prezzo-recensioni-opinioni-in-farmacia/

To sa podržte. Pri hľadaní pána odborníka nachádzame absolútne rovnaké stránky, len sa vymenil názor výrobku. Aj Slovákov sa snažia dostať do pasce s názvom VARICOSEN a to priamo tu: LINK: https:(2x lomítko)shockingdiscover.com/421/varicosen-med/gps/

Koniec koncov, aká sprostosť že stránky nazvané ako Centrálny žilový inštitút sú rovno eshopom? Síce pochybným, no predávajú. Uvádzajú aj zákazníkov a ich príébehy, samozrejme ide o pokradnuté fotografie a vymyslené príbehy.

Linky:

 • LINK1: podvodný web po kliknutí na reklamu:  https:(2x lomítko)sk-new.transformationtuesday.eu/
 • LINK2: predajný web, kde ľudí pripravujú o peniaze vďaka ilegálnemu predajú neznámeho šmejdu: https:(2x lomítko)shockingdiscover.com/421/somasnelle-med-m/gps/
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  4 Comments

  1. to samé v češtině: https://scientificnewsforyou.com/420/varicosen-med-m/gps/, důkazem o podvodu jsou především neskutečné gramatické chyby, kterých by se nedopustilo snad ani dítě, a také používání typicky českých jmen – Josef, Marie, Eva, Helena … a profesor Jindřich Polák 😉

  2. FALOŠNÝ LEKÁR PROF. ĽUDOVÍT BURIÁN A ŠMEJDY SOMASNELLE GEL .Dobrý deň kúpim váš produkt ale najprv sa chcem osobne stretnúť z aspon piatimi zákazníkmi ktorý použili produkt a výsledok bol pozitívny.Ak ste seriozny tak nemáte čo skrývať ak nie podajte na seba trestné oznámenie kým to neurobia vaší podvedený zákazníci!

  3. Dnes som našiel článok na Topky.sk. Reku, pozriem sa. Stránka rýchla, celkom slušná, ale. Ikony neodkazujú nikam, navigácia odkazuje na jedinú stránku, reakcie na stránke sú všetky z 4.12., predtým ani potom ani “ň”. Štylistika miestamo veľmi divná. Nikdy som Topky nepovažoval za výkver serióznej e-žurnalistiky. Ale sú Topky naozaj odkázané na propagáciu takýchto podvodov?
   A vôbec, nepochopím,ako môžu ľudia na niečo také naletieť.

  Komentáre sú ukončené