Internetové podvody

Somasnelle na ochabnutú kožu predávajú podvodné stránky a lži

Somasnelle na ochabnutú kožu predávajú podvodné stránky a lži
1 (20%) 1 hlas[ov]

A je to tu znova. Prichádza Somasnelle a reklamy naň. Odporné podvodné bannery, ktoré lákajú na odporné podvodné stránky a vyjadrenia. Znova čítame “Fitnes tréneri prekvapení rýchlosťou pôsobenia novej metódy na ochabnuté ramená“, pritom nedávno tieto stránky propagovali “Fitnes tréneri prekvapení rýchlosťou pôsobenia novej metódy na chudnutie”, alebo “Fitnes tréneri prekvapení rýchlosťou pôsobenia novej metódy na zbavenie nadbytočných kíl”.

Dnes tu máme špekulantov, ktorí idú propagovať prípravok na ochabnutú kožu, faldy a podobne.

Ochabnutá koža a ramená s prípravkom Somasnelle

inzercia:

Somasnelle propagujú podvodné stránky

Výrazná reklamná kampaň Somasnelle vedie zo stránok Centrum.sk (upozorňujeme, že v tomto článku sú reálne a podložené fakty) na stránky viacerých domén. Napríklad na stránky “http://alloversuccess.com/421/somasnelle-rwd/”, kde sa dočítate o neznámej pani menom Katarína Koluchová. Uvádzajú aj fotografiu. Ak takú pani nájdete, asi sa bude čudovať, čo od nej chcete. A možno bude mať 5 mesiacov a teda nikdy nič také nevyskúšala. Výmysly o novej metóde na celej stránke informujú o strašných bludoch. Čítate len o zázrakoch, ale to, že stránka využíva cudzie fotky a vymyslené informácie, je už akosi vedľajšie. O celej veci sa nedočítate nikde, len tu. Žiadne podložiteľné výskumy, odborníci, ktorí v skutočnosti neexistujú a z ničoho nič ako blesk z jasného neba je tu prípravok, ktorý sľubuje zázraky. Vraj ho otestovali tisíce ľudí a stoja za ním odborníci. Keď treba, nenájdete žiadneho a čo klient, to naštvaný človek, ktorý chce objednávku vrátiť, ale netuší ako a kam.

Problémom sú komentáre pod článkom. Jedným z viacerých problémov. Sú to presne tie isté, ktoré sa objavujú aj pri iných prípravkoch. Kód stránok je totožný s inými podvodnými stránkami. Stránka sa snaží vyzerať ako magazín, ale v skutočnosti ním nie je. všetko smeruje na predajné stránky.
A znova sa tu objavuje počítadlo, že musíte stihnúť nákup v priebehu pár minút, inak skončí exkluzívna zľava. Akonáhle počítadlo padne na nulu, znova sa spustí. Zajtra tam zmenia dátum, a počítadlo bude stále to isté. Psychologický odporný nátlak, aby vás dohnali k rýchlej neuváženej objednávke prípravku Somasnelle.

Predajný web

Stránky, ktoré priamo predávajú prípravok Somasnelle z týchto stránok sa nachádzajú na adrese “yourofferpro.com/421/somasnelle-rwd/”. Na nich je uvedená Karina Filipová (fotografia je kúpená z fotobanky Shutterstock, je to nemecká modelka), vraj vlastní 15 rokov fitness centrum v Bratislave. Zhodou okolností máme po ruke človeka, ktorý má veľmi dobrý prehľad a hoci vieme, že ide o podvodné klamstvo s pekným číslom, sám nám potvrdil, že také meno nemá so scénou podnikania v tejto oblasti v celej Bratislave absolútne nič spoločné. Karina Filipová nemala a nemá žiadne fitness centrum v Bratislave a už vôbec nie 15 rokov. O fitku, ktoré funguje dlhšie ako 10 rokov má nejeden Bratislavčan svoju vlastnú vedomosť. ďalšia vec je, že ide o opäť plne podvodné stránky s množstvom kradnutých obrázkov. Pod rôznymi obrázkami s vymyslenými identitami sa nachádzajú vymyslené mená a mestá. Tí ľudia reálne neexistujú, takže skúsenosti sú vymyslené.

Stránky neobsahujú zákonom povinné náležitosti, ako je identifikácia predajcu, jeho sídlo a IČO, skutočný kontakt a poriadne Obchodné podmienky. Je neuveriteľná drzosť, že čo i len malý obchod na Slovensku má vážny problém pre drobné pochybenie v zostavených obchodných podmienkach. Tieto predajné stránky fungujú beztrestne a nerušene až kým sa ich prevádzkovateľ nerozhodne ich jednoducho zrušiť.
Nedajte sa ani zlákať informáciami o práve prebiehajúcich nákupov dole v rohu. Ide o načasované nastavené vybiehanie vopred pripravených textov propagujúcich Somasnelle. Žiadnych 230 ľudí práve na stránke nie je. Tento psychologický podvod už používali aj stránky iných, napríklad kozmetického výrobku Lefery.

Ak sa čudujete, prečo tento článok nemá svoju formálnosť a je písaný tak veľmi laicky, je to spôsobené cielením informácií. Na internete sa pochybuje veľmi veľa menej počítačovo gramotných ľudí. Ľudia, ktorí neovládajú prácu s počítačom, čo je celkom prirodzené a ospravedlniteľné. Práve oni sú veľmi rýchlo a vďačnou obeťou týchto predajov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené