Pochybné praktikySociálne siete

Facebook stránky Cestovateľský denník súťažou zneužívajú Ryanair

Ohodnoťte článok

Falošná súťaž na Facebooku o letenky a voucher a zneužitý Ryanair. To chce poriadnu drzosť, skúsiť ľudí oklamať zneužitím známej firmy a značky.

Cestovateľský denník

inzercia:

Facebook stránky s názvom Cestovateľský denník organizujú súťaž. Zverejnili príspevok, v ktorom promujú zaujímavú informáciu, že práve oni sú jedni z mála, s kým Ryanair reálne uzatvoril spoluprácu o marketingovej aktivite v rozsahu 150 EUR. Hoci stránky toto uviedli inými slovami a prezentujú súťaž o letenky v tejto hodnote, ktoré má údajne letecká spoločnosť venovať, v skutočnosti by šlo o zaujímavú skutočnosť. To, čo podporuje a sponzoruje letecká spoločnosť, totiž podlieha určitým pravidlám. Facebook stránky, ktoré sa snažia ľudí nalákať na túto súťaž, však neprezentujú žiadne z prvkov, ktoré by ste čakali a ktoré by mali byť uvedené, aby nešlo o odporovanie pravidlám Facebooku a slovenským zákonom.

Ryanair v žiadnom prípade stránky nesponzoruje

Letecká spoločnosť bola v tomto prípade zneužitá. V skutočnosti žiadnu podobnú súťaž nepodporuje, nevenovali cenu, ani nákup, a ani zľavu. Najmä stránky a ich pozadie je nejasné. Nie je známy ani prevádzkovateľ, ani organizátor súťaže, kontakt pre viac informácií a jasnejšie podmienky, aké by sa od férovej súťaže mali dať očakávať. Spomenutá letecká spoločnosť bola v tomto prípade zneužitá, čo nám bolo potvrdená aj cez sprostredkovanú odpoveď a preto sa vyhnite účasti, keďže skôr budete tvoriť súčasť zneužitej masy na šírenie umelej virality.
Facebook stránky zavádzajú tvrdením, že v spolupráci s leteckou spoločnosťou prinášajú súťaž. Letecká spoločnosť sa však dištancuje od akejkoľvek podpory tejto stránky a sponzorstva, či dokonca venovania voucheru v takejto hodnote akejkoľvek Facebook stránke či miestu. Vzhľadom k tomu, že tieto stránky neuvádzajú jasné pravidlá a podmienky súťaže sú v dvoch prípadoch hneď porušením vlastných pravidiel Facebooku, je nemožné považovať súťaž za reálnu. Zneužitie názvu spoločnosti môže spoločnosť ďalej považovať za jej zneužitie, alebo dokonca poškodzovanie.

Upozornenie: ponúkať voucher na nákup leteniek znamená ponúkať ako výhru formu úhrady, či zľavy v určitej hodnote. Na to, aby mohla letecká spoločnosť akceptovať takýto voucher, musí byť jej vydavateľom.

Naletelo viac ako 850 ľudí

Do tohto dňa naletelo viac ako 850 ľudí a mimo to príspevok viacerí okomentovali, pričom slovnýmn spojeniam dôverovali. Nanútené šírenie príspevku docielilo zvýšenú realitu. Manipulovanie s algoritmom a viralitou je pritom na Facebooku neželaná činnosť a tiež pravidlami ošetrená. Odporúčame všetkým, ktorým záleží na čistote internetu a majú záujem sa podieľať na upozornení administrátorov na túto falošnú aktivitu, aby príspevok označili ako spam. Spomenutá letecká spoločnosť bola upozornená, rovnako ako ich právne oddelenie, už zo strany nespokojnej návštevníčky.

Na podozrivú súťaž ako prvá upozornila čitateľka Jarka, ďakujeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené