HOAX

Internetové podvody, klamstvá a špina

Ohodnoťte článok Na odchytené emailové adresy z rôznych ilegálnych čiernych databáz je rozposielaný ďalší nechutný spam. Erotická zoznamka sa snaží získať návštevníkov spôsobom, ktorý... Erotická zoznamka suverénne spamuje na kradnuté emailové adresy
Ohodnoťte článok

Na odchytené emailové adresy z rôznych ilegálnych čiernych databáz je rozposielaný ďalší nechutný spam. Erotická zoznamka sa snaží získať návštevníkov spôsobom, ktorý je dnes typický pre podvodníkov a vďaka skupovateľom a ďalším podvodníkom kradnúcim adresy na webe, sa im samozrejme darí. Na narafičenú adresu nám dorazil teraz tento spam. Adresa má orientáciu na českú republiku a Slovensko v pomere 4:3, čiže je možný predpoklad, že ide primárne o problém v ČR a na slovenské adresy neprechádza. Smolu máte, pokiaľ ste svoju emailovú adresu zverejnili na českých stránkach, v inzercii a ocitla sa v konkrétnej čiernej databáze.

Erotická schuzka spam podvod

Spam prichádza z adresy: gabca@mail3r.org
Ako od užívateľa menom: Erotická seznamka!
S predmetom: Schůzka, kde jde jen o sex!
S textom správy:

Erotická seznamka!
Hledáš nekomplikovanou schůzku, kde jde jen o sex?
Zde najdeš během chvilky perfektního partnera se kterým můžeš dát volný průběh svým emocím a zálibám. Zcela anonymně můžeš procházet profily a soukromé obrázky ostatních uživatelů a zjistit, s kým máš společné záliby a zaměření. Pak už jen stačí napsat zprávu té, co tě skutečně zaujala!!
Největší stránka pro sexuální partnery v Čechách.
Žhavé setkání z Tvého blízkého okolí.
Diskrétní schůzky s opravdovými členkami.
Díky vyhledávání si najdeš partnerku se stejnými zájmy.
KLIKNI ZDE – Najdi sex v tvém blízkém okolí a užívej si

Pričom odkaz presmeruje na stránky mail3r.org a na ďalšie miesta, ktoré nebudeme v tejto chvíli otvárať. Záver emailu vykazuje prvky podvodu. Odvoláva sa, že vašu adresu získal na niektorom z partnerských webov, čo je absurdné tvrdenie, nepresné a snažiace sa o vyhnutie zodpovednosti. Najmä sa však takýmto neúplným tvrdením zbavuje nutnosti spresňovať, ak sa ohradí, že ich je sto a nevie presne, odkiaľ má akú adresu. Pravdou je, že konkrétnu našu adresu má skopírovanú z internetového inzerátu hľadajúceho fingovanú prácu a zárobok v oblasti, ktorá pritom ani neexistuje.

žiadosť o spoluprácu