Spam

Drzý spam v slovenských schránkach na AcaiBerry tabletky

Ohodnoťte článok

Bolo otázkou času kedy príde na internet niekto s nápadom využívať vitamíny ovocia acai aj na chudnutie. Hoci samotné majú účinky len ako vitamínová bomba a antioxidačná pokladnica, máme tu jej ďalšie využitie. Nič by na tom nebolo, keby nás tieto tabletky neprivádzali do šialenstva na množstve iných emailov.

Acai spam tabletyk ovocie chudnutie

inzercia:

Z adresy: info@topsellingproducts.eu.formstack.com
S predmetom: V Európe vypredané, ešte máme zopár fľaštičiek

Prichádza veľké množstvo emailov, ktoré nemožno odhlásiť. Spam, ktorým špiní tento podvodný odosielateľ schránky, nie je možné zastaviť, odhlásiť, nezískate ani kontakt na zodpovednú osobu a akékoľvek odôvodnenie získania tejto správy. Vzniká tak riziko, že je Váš osobný údaj – emailová adresa – využívaný v databáze, ktorej ste nedali žiaden súhlas na uchovávanie tohto údaju a neviete, v akom rozsahu je s ním narábané a koľko krát sa ešte takýto email u vás objaví. Môže sa tak stať pokojne tisíc krát a vy s tým nespravíte, zdá sa, nič. Budete musieť vidieť reklamu na AcaiBerry 900 a iné prípravky, prípadne dúfať, že správu označí viacero ľudí ako spam a dostane sa do hlavného filtra poskytovateľa emailovej služby.

Odpoveď na email nefunguje a stránky obsahujú namiesto kontaktu len formulár na napísanie správy. Pokiaľ si želáte odhlásiť, kontaktujte zodpovednú osobu so žiadosťou o písomné vyjadrenie dôvodu prijatia tohto emailu cez kontaktný formulár. Za drzý spam možno správu považovať práve preto, že bola odoslaná len ako obrázok, ktorý prejde filtrami, prepchá sa ochranou, nevysvetľuje dôvod spamu, možnosti obrany a nič ďalšie.

Zaujali nás aj stránky:
Celkom hore vás víta hlásenie, že jedinečná šanca nákupu tabletiek za super cenu sa končí: a tam v premennej nastavený dnešný dátum. Človek tak získa obavy, že super akciu premešká, ak si ich neobjedná ihneď. Veľké prekvapenie sa bude konať neskôr, keď na stránky dorazí o pár dní neskôr. Kedykoľvek na web prídete, vždy je hore dátum toho dňa zobrazený, ako posledná šanca na nákup. Podvodné nechutné klamstvo na zavádzanie ľudí. Zaujímavých je aj pár televízií, ktoré celkom v závere spomína táto stránka. V skutočnosti televízie nijako nepodporili tento produkt, ale len informovali o ovocí, rovnako ako tisíce iných médií. Spomína sa zvláštnou formou celkom CNN, NBC a ABC, úplne zbytočne, len pre získanie psychologickej dôvery v obsah tejto stránky. Televízia NBC pritom už v minulosti ostro zasiahla proti zneužívaniu jej loga podobným spôsobom na podvodných stránkach na prípravok podporujúci erekciu.

Spam sa objavuje na väčšom počte schránok rôznych serverov od Centrum.sk, Atlas, Gmail, po české emaily.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené