HOAX

Email varuje pred únosmi dievčat – nalákajú ich na stratené dieťa

Ohodnoťte článok

Internetom sa šíri správa, ktorá sa podobá na klasický hoax. Alebo že by konečne reálne varovanie? Posledný z emailov, ktoré kolujú po internete informujú o novej finte únoscov mladých dievčat. Nalákajú ich na opustené dieťa, ktoré má predstierať, že sa stratilo a má mať pri sebe adresu. Na túto adresu potom únoscovia predpokladajú, že dorazí stratené dieťa aj s nálezkyňou a tú potom unesú vo svojom nechránenom prostredí. Na takúto praktiku upozorňuje email, ktorý vám môžu poslať aj vaši priatelia. Vzhľadom na časté únosy dievčat v Európe môže ísť o pokojne reálny email preložený do slovenčiny.

Finta únos dievčat

inzercia:

Dievčatá – najmä na fakultách, školách, záujmových krúžkoch… dávajte veľký pozor!
Ak náhodou uvidíte dieťa, ktoré plače a kričí, že sa stratilo a vie adresu (môže ju mať napísanú na papieriku, ktorý Vám ukáže), nikam nechoďte !!! Zavolajte políciu, nech ona pomôže. V žiadnom prípade neveďte dieťa na uvedenú adresu. Môžete sa stať obeťou únosu.
Zjavila sa nová, veľmi dobre organizovaná skupina, ktorá sa usiluje kradnúť mladé dievčatá, pričom používa tento trik.

Vysvetlenie
Hoax, ako je známe, je trend posledných 10 rokov rozposielať hromadné správy, ktoré vyvolávajú umelo nafúknutý poplach a žiadajú si v správe ďalšie šírenie. Aj v tomto prípade ide o správu, ktorú sa vzhľadom na obsah snažia v dobrej viere pomôcť mnohí preposlať ďalej. Dostala sa k nám náhodou minulý mesiac a tentoraz už z iného zdroja po druhý krát, čo je signál o veci informovať. V tomto prípade by mohla správa zakladať na pravde. V každom prípade je však nutné povedať, že únoscovia by tak riskovali s malým dieťaťom v hlavnej úlohe. Taktiež by riskovali v iných smeroch. V každom prípade ako aj email napovedá, je dobré v takýchto prípadoch prioritne kontaktovať políciu, keďže na dieťa môže byť vydané pátranie, alebo rodičia vôbec nemusia byť doma, ak sa reálne dieťa stratilo, preto je adresa zbytočná. Podľa adresy je pre políciu bezproblémové nájsť danú osobu v evidencii obyvateľstva.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené