Podvodné zbierky na Facebooku pokračujú: teraz chlapec a 0,10 €

Ohodnoťte článok

Svinstvo na internete pokračuje. Podvodné príspevky, ktoré chcú byť zdieľané a sľubujú peniaze za zdieľanie, či iný úkon podporujúci viralitu, nekončia. Stále sa nájde obrovský počet ľudí, ktorý naivne verí, že je niečo také možné. V tomto prípade ide o fotografiu, ktorá sa dočkala zneužitia v Čechách, v Chorvátsku, Bulharsku, Rusku, USA, Nemecku a aj v Maďarsku. Vždy v rôznej kvalite. Fotografia je staršieho dáta a pochádza z fotobanky, kde ju predal neznámy fotograf už dávnejšie. Objavila sa napríklad v článkoch aj na Aktuality.sk v spojitosti s informáciou o chudobe vo svete. Fotografia nemôže byť teda súčasťou typickej vymyslenej zbierky, ktorá podvodným spôsobom od ľudí láka ich akciu a viralitu. Zdieľaním príspevkov sa naozaj nedá dieťaťu ponúknuť záchrana, najmä ak ide o podvodnú fotografiu a text, ktorý nemá logiku a fungovanie zbierky taktiež.

Podvodná fotografia a jej zdieľanie na Facebooku zbierka deťom

Tento konkrétny príspevok zdieľa mladá žena, ktorej uverilo niekoľko desiatok tisíc ďalších zdieľateľov. Aj tí naleteli na podvodný príspevok a svojim zdieľaním ho dostali medzi ďalších známych. Fotografia a fingovaný text využívajú psychológiu človeka a ľútosť. To očividneprekonalo racionálne uvažovanie nad možnosťami facebooku a vôbec fungovaním verejných zbierok. Táto situácia nedisponuje jediným z prvkov skutočnej zbierky, právne platnej a vôbec porušuje hneď niekoľko pravidiel Facebooku.

Fotografiu už použili napríklad v týchto médiách:
http://vb.ta7a.com
http://www.library.com.br/
http://www.sidneyrezende.com/
http://www.aktuality.sk/

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.