Pochybné praktiky

Dovolenkári, ktorí si objednali zájazd cez Travelsnack, nikam neletia

Ohodnoťte článok

Upozornili ste nás na nákupy dovoleniek na doméne travelsnack ako aj na fakt, že zákazníkom po zakúpení dovolenky prevádzka agentúry na tejto doméne neodpovedala. Oblasť cestovného ruchu radšej obchádzame, no v tomto prípade je viacero zákazníkov, ktorí sa cítia oklamaní a predávajúci s nimi nekomunikuje. Ľudí dlhšie lákali výborné ceny v ponuke, no dnes si už nič neobjednajú. Spoločnosť fungujúca na tejto doméne s predajom stránok informuje verejnosť o probléme agentúry s jej fungovaním.

travelsnack

inzercia:

Verejne obviňuje a menuje FIO banku ako vinníka za problémy agentúry (nepochopiteľné je zverejnenie konkrétnych pobočiek, akoby konkrétne pobočky boli vinníkom, pričom blokácie sa dejú na základe súdu a centrálne), pričom uvádza, že práve banka zablokovala neoprávnene účet, cez ktorý prebiehali firemné transakcie agentúry. Na stránky a agentúru upozorňuje niekoľko médií, stránky sú prevádzkované skutočnou s.r.o. so sídlom v Českej republike. Všetkým, ktorí sa cítia podvedení, alebo sa snažia získať svoje peniaze za nezrealizovaný zájazd späť odporúčame podať trestné oznámenie na Slovensku, tak ako to radia aj iné miesta. Neuvádzame nič nové.

Zlá predstava

Dokážeme si predstaviť pocit, keď čakáte, že ste súčasťou letu, no niekto vás zavádza, ani sa neunúva informovať, že nikam neodletíte a správa sa k platiacim zákazníkom bezohľadne. Rodina, ktorá vyrazí na letisko, vybaví dovolenku, je zbalená a pripravená si to užiť, odrazu stojí pri prepážke, ich meno nie je medzi ostatnými a lietadlu môžu len zamávať a volať o pomoc, aby po nich niekto prišiel na letisko a domov. Niečo len trochu podobné sme sami zažili, hoci šlo o prípad poruchy, pred niekoľkými rokmi.

Zarážajúce je však pre nás zistenie, že stránky uvádzajú banku ako vinníka ich problémov s dátumom koncom júna, kedy im mali bezdôvodne blokovať účet.

Avšak oveľa skôr bolo na danú firmu podané trestné oznámenie, ako píše zákazník v tomto fóre: https://www.cestolino.cz/diskuze/p/cestovka-travelsnack/ – problémy tak nezačali FIO účtom a jeho blokáciou, ale o niečo skôr. Ani toto sme si nevšimli prví. Upozorňuje na to napríklad DenníkN – https://dennikn.sk/1521303/dalsi-klienti-neodleteli-na-dovolenku-objednali-ju-na-webe-cez-travelsnack/

  • Upozornenie: Travelsnack vystupovalo ako agentúra, nie ako cestovná kancelária. Aký je medzi nimi rozdiel?
  • Upozornenie: HOAX.sk nemenuje žiadne osoby, názvy spoločností a celé tvary domén.
  • Upozornenie: článok je v kategórii pochybné praktiky – iná kategória nebola vhodnejšia. Ak totiž klient neodletí a vie to predajca zájazdu, je povinný informovať daného človeka o stave a nie hrať mŕtveho chrobáka. Niečo také je nemysliteľné. Predajca je povinný komunikovať. Takto totiž mnohým zákazníkom vznikajú ďalšie a ďalšie výdavky z nevedomosti a neinformovanosti. To v konečnom dôsledku prihorší len predajcovi v prípade súdneho vymáhania škody.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené