Internetové podvody

GrowUltra, ďalšie svinstvo na rast vlasov od šmejd-podvodníkov

Ohodnoťte článok

GrowUltra je názov ďalšieho zázračného šmejdu, ako sme si zvykli nazývať pochybné prípravky z ešte pochybnejších miest. Opäť žiadne jasné zloženie, pôvod, predajca, prevádzkovateľ nič. Len množstvo reklám po celom internete, aj na miestach, ktoré vyhlasovali, aké sú bezpečné.

GrowUltra sérum na rast a vypadávanie vlasov, podvod

inzercia:

Reklamu nám servíruje Centrum.sk rozhranie pre ich free email. Mimochodom ten email, ktorý v kampani núkali našim rodičom aby nenaleteli podvodníkom a rôznym pochybným prípravkom. Stále si myslíme, že to bol pokus o žart. Zo všetkých emailových služieb je to práve Atlas.sk a Centrum.sk, čo servírujú takéto výrobky a nápady do reklamy priamo ľuďom bez rozdielu veku a záujmového zamerania. Tak o čo tu komu ide? To nedáva logiku.

GrowUltra sérum na rast a vypadávanie vlasov, podvod

Foto: Vzhľad toho, čo sme našli, hneď dva krát. To aby sme náhodou neprehliadli zázrak na rast vlasov. Pritom aj sieť, cez ktorú je reklama prehnaná, má funkciu blokovania konkrétneho typu reklamy a tieto sú v jednej celej kategórii, ktorú môžu odfiltrovať.

Grow Ultra na rast vlasov

Reklama smeruje na: https(2x lomítko)zdravotnickyportal.sk/article/grow_sk/huste-a-hodvabne-vlasy a hoci už poznáme podvodný, v žiadnom prípade nie nejako oficiálny, Zdravotnícky portál, znova nám tu podvodníci stojaci za týmto svinstvom predvádzajú skrytú podstránku, na ktorú nie je preklik z hlavnej stránky. Skrytá stránka bez pozadia, histórie, ďalších klikov, prevádzkovateľa, skutočného autora, logiky, zmyslu, dobrého pravopisu nám tu prezentuje nejaký blog a zistenia o tom, ako sa dá získať opäť bujná hriva, ak vás postihlo vypadávanie vlasov. Zdravý rozum prikáže, po zisteniach z tohto článku, dať ruky preč.

Prečo ruky preč?

 • Falošný magazín vás láka na kúpu. Je písaný formou, akoby bola autorkou sama obeť vypadávania vlasov a našla liek. Fotografie pochádzajú nie od človeka, ktorý prípravok užíval, ale od ženy, ktorá reálne podstúpila výživu a laserovú terapiu. Originál pochádza z tejto stránky http://www.evolutionhairgrowth.com/female-hair-loss-success-photos.html a za žiadnych okolností nejde o dielo podvodného svinstva a falošného obsahu na Zdravotnickyportal.sk.
 • Všetky komentáre sú falošné
 • Dátum na stránke sa posúva podľa toho, kedy prídete, aby vyzeral aktuálny.
 • Autorka neexistuje
 • Čo tam robí tá španielčina?
 • Ide o skrytú stránku, nereálnu k hlavnej doméne celého podvodného portálu zdravotnickyportal.sk
 • Upozorňujeme na absolútne všetko falošné. Každý jeden text, tvrdenie

Predajný web sk.podporacentrum.com

Na predajnom webe, kam sa dostanete, nech kliknete kdekoľvek na prvom podvodnom webe, nájdete ďalšiu poriadnu nálož podvodných výmyslov. Znie to dostatočne jasne? Podvodný, znamená nepravdivý, zavádzajúci, snažiaci sa okradnúť ľudí o peniaze pomocou práve využívania nepravdivých tvrdení a neúčinných prípravkov. Stále ide o predaj zázračného séra na rast vlasov menom Grow Ultra.

GrowUltra sérum na rast a vypadávanie vlasov, podvod

Stránky: https(2x lomítko)sk.podporacentrum.com/promotion/grow_sk/krasne-vlasy-za-30-dni/

Ponúkajú množstvo podvodných drístov. Tak napríklad meno prvej pani. Adriána Poláková, je už tak otrepané. Nie je to ani tá spisovateľka, ani tá moderátorka, ani tá lekárka a nie je to ani jedna starostka z minulého volebného obdopbia z jednej dedinky. Fotografia ženy je dookola omieľaná na poľských podvodných stránkach s poľským menom inej vymyslenej ženy. Slovenka určite nie je. Prekvapivý je aj lekár. Poviete si, že špecialista na ošetrenie vlasov pán Andrej Murín už musí byť pravý? Prečo by mal byť pravý? Na stránkach podporacentrum.com nebolo za niekoľko rokov pravdivé absolútne nič.

Andrej Murín neexistuje. Žiaden odborník, žiaden lekár, žiaden Slovák. Pán na fotografii je v skutočnosti model z fotobanky Dreamstime a nemôže byť špecialista. Fotografia podchádza z roku 2007 a vžiadnom prípade nezachytáva nejakého špecialistu od prípravku Grow Ultra. Celý predaj prebieha ilegálne, bez povinných náležitostí vyplývajúcich zo zákona o internetovom a zásielkovom predaji, odosielateľ je tajný, čo je nemysliteľné. Nepoznáme IČO, DIČ, právnu formu, meno, zloženie prípravku, zásady GDPR, reklamačný poriadok. Nič.

Prekvapenie na záver

Veľmi nás mrzí, že aj napriek podrobnému rozpisu prešľapov tejto stránky sa stretávame s názormi, že sa možno mýlime, alebo názormi, že skutočný lekár len nechcel byť uvedený s vlastnou fotografiou a dal si inú. Prepáčte, na podobné emaily sme sa rozhodli pred nejakým časom nereagovať. Radi by sme vás ubezpečili, že sa naozaj nemýlime v tom, ak tvrdíme, že stránky a osoby na nej sú falošné.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené