Pochybné praktiky

Chceli ste predať auto a kontaktovalo vás číslo 0268268018?

Ohodnoťte článok

V prípade, ak sa snažíte predať svoje ojazdené auto na niektorom zo známych inzertných portáloch na Slovensku alebo v Čechách, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa stanete terčom podivnej praktiky, ktorú používa AAA Auto, známa sieť autobazárov. Teda aspoň to tvrdia všetci tí, ktorým sa podarilo skontaktovať so záhadnou pani Krátkou, ktorá napíše SMS veľkému množstvu inzerentov už do niekoľkých hodín od pridania inzerátu.

“Dobrý deň, na internete som našla Vaše auto o ktoré mám záujem. Až budete mať čas, zavolajte mi prosím na 0268268018. Ďakujem, Romana Krátka”.

Viacerí volali na číslo odosielateľa, ktoré na prvý pohľad vyzerá ako pražské, alebo bratislavské predčíslie. Na druhej strane sa však ozýva audiotextová služba. Väčšina z volajúcich ihneď skončí hovor a žije v obave, čo uvidia na svojom účte. Koniec koncov, zvýšený účet sa za posledné dva mesiace nepotvrdil ani u jednej z nami nájdených “obetí”. Tí, čo na linke vydržali, alebo sa nebodaj dovolali živej osobe zistili, že ide o ponuku spomínaného autobazáru, či neskúsia predať auto cez nich, alebo si vypočuli ďalšie ponuky.

Pani, ktorá písala SMS teda nebola paňou, ale fingovaný ťah – automatickou službou, ktorá rozposiela SMS neustále v rovnakom znení na stovky, či tisícky telefónnych čísiel. Nerieši pritom fakt, že ide o komerčné zneužitie kontaktov získaných v inzercii, kde ich umiestnili záujemcovia o predaj či kúpu, a za úplne iným účelom. Tento jav spôsobil, že inzeráty s predajom áut na čas začali používať upozornenia, že si neželajú kontaktovanie autobazármi.

Naše odporúčanie:

Odporúčame v prípade získania takejto správy kontaktovať písomnou formou sídlo spoločnosti o stanovisko, prípadne priamo vec prepošlite ako podnet na prešetrenie našim orgánom – obchodná inšpekcia SOI.sk. Je vysoko pravdepodobné, že riešenie veci úradmi s prevádzkou nijakým spôsobom nezalomcuje a ani ďalšie takéto konanie nezastaví.

Vyjadrenie k obsahu:

Článok je zostavený na základe vlastných skúseností a skúseností viacerých dotknutých osôb, ktorých osobný údaj a to telefónne číslo bolo terčom jedného, alebo viacerých komerčných správ bez toho, aby si ktokoľvek želal opakovane dostávať podobné správy. Článok si dovoľuje nazvať SMS klamlivou, pretože vzbudzuje dojem reálneho kupcu, fyzickej osoby, zatiaľ čo ide o pochybnú praktiku nalákania ľudí. Tí až na linke pochopia, že ide o firmu a tá nechce ponúknuť priamu kúpu. Ide jej o províziu z predaja, ktorý nie je istý, bude v budúcnosti a ide tak núkanie služby sprostredkovania predaja, hoci už samotným podaním urobil majiteľ vozidla niečo preto, aby sa predalo. SMS neponúka kupcu, iba službu, a rovnako tak hravo ponúkne menej výhodné podmienky než pri prirodzenom predaji. Všetci z tých, čo dostali takéto správy považujú takéto jednanie za nečestné a pochybné.

Doplnenie dňa 27. 10. 2012: Autobazár AAA Auto svoje triky skúšala aj na pána, ktorý sa rozhodol to všetko zavesiť na web. Po pravde nevedno dokedy bude táto jeho skúsenosť online, keďže autobazár možno čoskoro bude chcieť negatívny článok odstrániť, no odporúčame si ho prečítať, pretože popisuje presne príbeh a praktiky, ktorými sa momentálne stáva pomerne známym miestom. Článok: http://nasehobby.sk/chcem-vase-auto-volajte-0268268024/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

4 Comments

 1. Tiež mám auto na predaj. SMS som dostal veľakrát priamo z AAA, a po niekoľkých ignorovaných mi prišla táto od pani Krátkej. Vyzerá tak súkromne, tak som zavolal, ale po pár sekundách mi bolo jasné, že je to len ďalší level AAA. Tak som tiež hneď zložil.

  Na tretí deň mi volal nejaký manažér nákupu, že o moje auto majú záujem, lebo takých je málo. Chvíľu sme sa rozprávali o aute a navrhol mi, či by som sa nestavil na bazáre, lebo tú cenu mi môžu vyplatiť, čo požadujem, ak bude auto v dobrom stave. Pretože je to naozaj za rohom, tak som súhlasil, že si porobím svoje veci a večer sa stavím.

  Prídem na recepciu, že mám dohodnutý termín a technik, že či chcem predať auto. Ja mu hovorím, že nie, ale vy ho chcete silou mocou kúpiť. Tak si ho obzrel, šli sme na krátku jazdu, pochválil auto, skontroloval doklady a ponúkol 40% dohodnutej sumy!!!! Zasmial som sa a požiadal ho o vrátenie techničáku. Že si musí zavolať. Keďže podobnú procedúru absolvoval jeden známy, vedel som, čo bude nasledovať a bol som pripravený, nenudil som sa ten čas, čo dúfali, že mi budú pred očami behať papieriky farebné a ulakomím sa na okamžitú hotovosť. Po chvíli prišiel a ponúkol sumu takmer dvojnásobnú, no vždy dosť pod dohodnutou sumou. Tak som ho požiadal o ten techničák, nech neplytvá svojím ani mojím časom. Len teraz už neviem, či som mu povedal alebo nie, že o tomto napíšem na webe. Zatiaľ len tento komentár, ale pripravím celý článok s presnou metodikou postupu, ktorú si tento neférový AAAutobazár vypracoval na ľudí.

  1. Dnes mi prišla SMS z AAA Auto, že inzerujem auto, o ktoré majú záujem, aby som im zavolal.

   To buď majú v tej firme taký nebotyčný bordel, že nevedia, komu už písali, kto tam bol a kto ich odmietol s ich “skvelou ponukou” alebo je to len neskutočná drzosť, s ktorou operujú na tomto trhu?

   Ako som avizoval, článok mám napísaný, je na webe http://nasehobby.sk/chcem-vase-auto-volajte-0268268024/

 2. Na Slovensku je typické odrbávanie. AAA auto odrbalo mojho tatka ked predával auto, dokonca im to tam povedal, ze sa mu ich praktiky nepáčia a ten chlapík sa usmial a povedal niečo v zmysle, že všetko bolo v súlade s obchodnými podmienkami a so všetkým tatko suhlasil. Mozno, ale nie s cenou, za aku chcel dať auto do predaja. Keď povedal, že to dá do médií, tak počul, že mu v tom nebudú brániť, ale že takých ľudí je moc. Tak ked ich je moc, tak asi niekde bude problém. nenapadlo im?

 3. SMS od AAA Auto chodia so železnou pravidelnosťou, hoci som na predajni bol a odmietol ich ponuku. Raz príde SMS, že majú záujem o výkup, inokedy, že si môžem výhodne zobrať auto na protiúčet a inokedy zase, že mám schválený úver a zľavu na auto od nich.
  Takže aj ja som pripravil druhý článok o nich a onedlho uverejním aj tretí.

Komentáre sú ukončené