Scam

Bohatá Belgičanka daruje šteniatka mini-maltezáčikov z Namur Suarlée

Bohatá Belgičanka daruje šteniatka mini-maltezáčikov z Namur Suarlée
5 (100%) 1 hlas[ov]

Čitateľ Rasťo nás upozornil na internetový podvod, ktorý zatiaľ nemá obdoby. Síce, samozrejme inzertné podvody sú na dennom poriadku, no aby to šlo ešte k tomu takto sofistikovane, tak to je naozaj extra. Bruselské letisko, bohatá panička, kresťanka, ktorá predáva šteniatka, respektíve daruje vám čistokrvné zdravé hodnotné šteniatka do dobrých rúk mladej rodine a zrazu je z toho platba, pripomína to prípady s iným tovarom. Lenže ak doma namotáte dieťa, že bude mať šteniatko až z Belgicka, tak dôveryhodnej krajiny, potom teda povedzte dieťaťu, že to šteňa nedostane. Jednoduché riešenie – ak pani otočí a chce od vás peniaze na prevoz, ktoré dostanete vraj späť, už akékoľvek peniaze, ktoré od vás putujú ďalej, sa späť nevrátia. Je absurdné myslieť si, že neznáma osoba vám nejakú čiastku vráti. Napriek tomu sa pani zrejme darí, keď sa o tomto probléme už objavujú informácie. (Foto: youtube search)

minimaltezak

inzercia:

Ako to prebieha?

Zareagujete na inzerát o darovaní psov, alebo na vaše „kúpim“ inzeráty zareaguje neznáma pani z Belgicka, ktorá má veľký záujem darovať práve vám drahé šteniatko len preto, že ona je bohatá, má rada psov, prírodu a je kresťanka. Takto popisuje vec Rasťo, ktorý mal čo dočinenia s prípadom. Všetko prebieha hladko, psíka vám pani pošle bezplatne až na Slovensko letecky. Tesne pred odletom sa objaví problém, potrebuje leteckú klietku. Kúpiť leteckú klietku je údajne vecou 150 eur. Elektrická klietka na prevoz šteniatka v lietadle má byť zálohovaná, čiže peniaze sa vám vrátia. Akýmsi zázrakom, no vrátia. Čiže vaše náklady sú nakoniec 0 EUR. Ako tomu už býva, nedorazí štena a ani klietka a ani tých 150 EUR. Ste obeťou podvodníka a nikto vám v tomto nepomôže. Suma je pod hranicou, s ktorou by mala záujem polícia niečo riešiť a všetko funguje cez pobočku Western Union na letisku Namur-Suarlee Airport. Toto letisko naozaj funguje, no ide o malé medzinárodne nevyužívané letisko.

Čitateľ dodáva: „všetko prichádza z emailu: Namur_Suarlee_Airport@aircraftmail.com. A nakoniec, ako bonus, cela komunikacia je v strojovo prekladanej slovencine, tak zle prelozenej ze sa clovek len tazko ubrani smiechu ked to cita.“

Verdikt

Prípad vyzerá dôveryhodne, podobá sa na mnohé iné podvody. Len šteniatka sú pre nás novinka. Bohatá Belgičanka z Bruselu používa takéto malé letisko? Sama má záujem o poslanie šteniatka na Slovensko? Údajne ide o mini-maltezákov v 8. týždni od narodenia. Je celkom možné, že hoci je dnes 5. mája, 8 – týždňov budú mať aj o mesiac. Ďakujeme Rasťovi za pripomienku, nález a ostatným odporúčame, aby sa vystríhali komunikácii so zahraničím, ak vám chcú čokoľvek darovať, venovať a ešte k tomu si začnú akoukoľvek formou pýtať peniaze. Nepomôže vám ani polícia, pretože tá (z osobnej skúsenosti) nepohne pri mnohých prípadoch internetového podvodu aj pre neskúsenosť a nemožnosť dopátrať sa v zahraničí k vinníkovi a putovaniu peňazí.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
1
Milujem to
2
Nie som si istý
1
Hlúposť
1
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Scam

    Komentáre sú ukončené