HOAXInternetové podvody

V Nemecku vraj špecializovaný gang vraždí utečencov a má 5000 členov

Ohodnoťte článok

Podvodné vymyslené správy na aktuality24.cz opäť nalákali tisíce ľudí, aby zdieľali neuveriteľné šokujúce správy a uverili tomu mnohí, preto aj rýchlo zdieľali túto prevratnú správu, hoci tak ako doteraz, aj tentoraz ide o poplašný hoax. Výmysel, ktorý má zmienky o vraždení len v banneroch šírených na facebooku, avšak v cieli sa o tom už nedozviete nič. Napriek tomu ľudia horlivo zdieľajú niečo o tom, že v Nemecku sa vyformoval gang, ktorý vraždí utečencov a vraj majú už 5 000 členov. Stránky, ktoré toto šíria, akoby si ani nechceli uvedomovať dôsledky ich tvrdení a rozruchu, vytvárajú falošné novinky, ktoré neskôr zdieľajú iní a posielajú ľudí sem.

Gang vraj vraždí

inzercia:

Cieľové stránky však obsahujú množstvo reklamy a to je dôvod, prečo toľko ľudí smeruje sem. Zarába majiteľovi stránok peniaze. Pritom v článku nenájdete nič. Pôvod obrázkov, autora snímkov, fakty, čísla, jasné údaje a overiteľné informácie. Všetko vymyslené a nedokončené. Fingované stránkovanie na 1 / 2 / 3 / 4 nefunguje. Vyhnite sa teda akejkoľvek dôvere v obsah na Aktuality24.cz. nestačíme sa čudovať, že tieto stránky sa zahrávajú práve s takýmito slovami, témou a vôbec operujú s takýmito údajmi.

Zvyšný obsah stránok tiež nie je originál
Len pre zvýšenie dôveryhodnosti je v iných článkoch na tomto portáli niečo pravdy. Aj preto, že ide o doslovne skopírované články z portálov www.zpravy.e15.cz a www.blesk.cz, či skôr tlačových agentúr. Stránky neponúkajú prevádzkovateľa, nezobrazujú nič o pôvode a zodpovednosti. Len chabý obsah, pár nafingovaných článkov a nič viac. Rovnakí podvodníci hlásili v minulosti Rytmusovu smrť, smrť Karla Gotta, zákon Maroduša a aj iné podvodné svinstvá.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Komentáre sú ukončené