Internetové podvodyPochybné praktiky

Podozrivý Activlan na opravu sluchu a podvodné stránky, či praktiky

Podozrivý Activlan na opravu sluchu a podvodné stránky, či praktiky
3.05 (61%) 20 hlas[ov]

Nestačili sme sa čudovať z toho, čo všetko sa stihlo v posledných dňoch objaviť a máme tu novinku. Activlan sa dostáva do pozornosti cez rovnaké podvodné stránky, ako mnoho iných prípravkov a podvodných webov doteraz. Švajčiarska kúra Activlan má byť úžasnou záchranou sluchu, vďaka ktorej budete lepšie počuť. Ak ste doteraz počuli, tak vďaka tomuto zázraku budete ešte lepšie počuť. Na banneroch sa síce objavuje tvrdenie o nejakom extra jednoduchom recepte, v skutočnosti vás chce niekto dostať do pasce a oklamať pomocou podvodných stránok, ako je už žiaľ bežné.

Activlan oprava sluchu

inzercia:

Čo je to Activlan a kto ho propaguje?

Activlan sme doteraz nikdy nevideli. Má ísť o nejaký olej, ktorý si vlievate do ucha a následne nastane zázrak, pretože tak ako stránky tvrdia, opraví sa vám sluch. Na stránkach je príšerná slovenčina, aj hlúposti,. Reklamné žvásty snažiace sa prípravok predať. Napríklad „V skutočnosti za všetko vďačím svojej vnučke, ktorá pracuje ako zdravotná sestra v renomovanom domove dôchodcov vo Švajčiarsku pri Bodamskom jazere. Čo všetko tam nemajú! Bazény, masáže, procedúry, moderné terapie – na všetko! Beáta [vnučka pani Ireny] urobila všetko pre to, aby zachránila môj sluch, ktorý sa zhoršoval strašidelným tempom.“

Activlan oprava sluchu

Odporný podvodný web

Prekvapením môže byť pre niekoho menej skúseného fakt, že stránky sú falošným magazínom. Všetky komentáre sú vymyslené a fingované. Aj titulná fotografia údajnej dôchodkyne, ktorá vyskúšala tento prípravok, je len podvrh. Nejde o žiadnu Slovenku a jej dcéru, ktorá by tam pracovala. Ide o vymyslený príbeh a vymyslené informácie. Fotografia v skutočnosti pochádza z fotobanky Shutterstock, stačí sa pozrieť na adresu: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/old-woman-her-grandchild-sitting-close-25879927 – obe postavy pochádzajú z Rumunska.

Predajný web je ďalší podvod

Ďalším podvodom je predajný web. Na ňom sa nachádzajú vymyslené osoby a kradnuté fotografie žien, ktoré údajne majú zachránený sluch vďaka prípravku. Uvádzajú tu dokonca odborníka, ktorý má byť zárukou fungovania. Je tam text: „Volám sa Róbert Litovský a som špecialista na poruchy sluchu. Už 15 rokov prevádzkujem vlastnú ordináciu v Bratislave“ ale pravda je, že tento lekár neexistuje. V skutočnosti je to nemecký model, žiaden lekár.

Activlan oprava sluchu

Róbert Litovský neexistuje, v Bratislave nemá žiadnu ordináciu a už vôbec nie 15 rokov. Stránky sú podvodné v aj v tom, že vytvárajú nátlak, odpočítavanie ukazuje termín, kedy musíte stihnúť objednať, ak chcete zľavu. Klamú aj vybiehanými informáciami o tom, kto práve objednal. V skutočnosti nikto nič neobjednal. Mená a mestá o tom, že teraz Michal z Košíc objednal vybiehajú len preto, že je to nasadené natvrdo v kóde.

 • Bannery sa zobrazujú napríklad na Centrum.sk
 • Bannery smerujú na doménu: http://alloversuccess.com/421/activlan-prt2/
 • Varujte svojich blízkych pred dôverčivosťou v tento produkt a stránky, či informácie na nej. Neodporúčame využiť ho práve pre spôsob propagácie.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  6 Comments

  1. Activlan inzerují nejenom na centrum.sk, ale také na centrum.cz. Tam má stejný doktor Robert Litovský soukromou ordinaci 15 let, ale ne v Bratislavě, ale v Praze. Cha…
   Takže souhlas. Je to podezřelé :DDD)))

   1. nehľadať, neexistuje!!!

  2. Väčšina ľudí by mala povinne fasovať prípravok na posilnenie mozgovej činnosti, aby neverila takýmto bludom.

  3. http://yourofferpro.com/420/hearclearpro-prt2/

   ten Robert je borec, má 15 let ordinaci i v Praze. Díky. Snad to teď sousedka pochopí, že to nemá kupovat.

  4. Chcel som sa zapojiť do diskusie. Samo. Nedá sa. Myslím na tej stránke kde ponúkajú ten blaf. Googlil som toho doktora, asi niekde zmizol.

  5. Veľmi „priehľadný“ marketing…. zistil som to keď som zaslal otázku a nebolo odpovedané a ďalej som zistil že odozvy tzv. užívateľov sú všetko podvrhy, ktoré len „inovujú“ zmenou dátumu. Ako je možné takto podvádzať bez toho aby niekto zodpovedný takéto podvodné reklamy hneď vyhodil ? Veď na podvodnú reklamu máme zákon Nie?

  Komentáre sú ukončené