Internetové podvody

Agafia Lykova vraj pustovníčka a podivný krém BeezMAX na kĺby

Agafia Lykova vraj pustovníčka a podivný krém BeezMAX na kĺby
5 (100%) 1 hlas[ov]

70 ročná Agafia Lykova z ruskej tajgy bola zneužitá do podvodnej stránky predávajúcej pochybné zázračné prípravky na liečbu kĺbov. Podvodné reklamy, ktoré sa šíria na viacerých slovenských veľkých portáloch a aj v Google reklamnej sieti, informujú o prevratnom lieku na kĺby, vďaka ktorým sa zbavíte svojich ťažkostí a získate mladé a zdravé kĺby. Spojitosť s touto ženou je pritom len zneužitie jej medializácie.

Agafia Lykova pustovníčka

inzercia:

Kto je Agafia Lykova?

Ruska, ktorá sama porežila niekoľko rokov bez nikoho izolovaná od zvyšku sveta, si vystačila s vlastnými zásobami a svojou vlastnou prácou. Do médií sa dostala vďaka tomu, že ju objavili žiť tak ďaleko od civilizácie bez veľkých ťažkostí. Jej meno a príbeh nemá nič spoločné s tým, že teraz jej fotografie zneužili drzo podvodné stránky.

Podvod, ktorý zneužil túto ženu

Podvodné stránky na adrese http://www.mybeejoints.com/sk-orthro-cream-g3/index.php uvádzajú jej príbeh plný prekrútených a vymyslených bludov. Na tieto stránky sa dá dostať pomocou reklamy, ktorú zverejňuje mnoho stránok, ale momentálne aj cas.sk,  práve cez stránky cas.sk sme sa tam dostali my.

Podvodné reklamy na CAS.sk

Už je to odrazu stará pustovníčka, posledný potomok rodu pustovníkov. Čože? Odrazu vymysleli aj informácie o sile prírody, o jej imunite, o jej učeniu poznania prírody. Podvodné stránky dokonca spomína, že má vlastných reportérov a títo reportéri šli do tajgy ju nájsť. Dokonca ju našli. Na týchto stránkach má teraz 64 rokov, pritom dávnejšie už mala 70 rokov. Tieto stránky len ukradli fotografie a všetko ostatné už povymýšľali.

Na týchto stránkach sa tu objavil rozhovor. Úbohý, fingovaný, vymyslený, podvodný rozhovor, ktorý napísal na kolene autor tohto podvodného webu. Nejde o magazín, hoci sa o to snaží. Novinky a zaujímavosti nachádzajúce sa v pravom sidebari sú len nafingované správy bez možnosti klikania. Ešte aj komentáre dole nie sú komentáre. Kód stránky nehovorí, že toto sú komentáre. Ide o bludné vymyslené narafičené žvásty jediného človeka, ktorý pokradol, alebo skôr povymýšľal niekoľko mien a nasadil to sem.

Záver stránky je drzosť

To, čo uvádzajú v závere stránky je pre Boha čo? „Doklad o registrácii BeezMAX El 77-8597 z 10. februára 2016 Všetky práva akýchkoľvek materiálov publikovaných na tejto stránke, sú chránené v súlade s národnými a medzináródnými zákonmi o autorských právach a súvisiacich práv. Akékoľvek použitie textu, foto, audio alebo video materiálu musí byť vykonané jedine s povolením vlastníka autorských práv (VGTRK). Pre deti staršie ako 16 rokov.“

Príšerná slovenčina a skladba slov. Akékoľvek použitie textu alebo foto materiálu len so súhlasom vlastníka? Toto podvodné svinstvo si ešte kladie podmienky na to, ako sa má zaobchádzať s ich údajným obsahom, keď to ani nie je ich obsah, ale ide o nakradnutý obsah z iných portálov? Vyprosujeme si akékoľvek útoky namierené voči nám. Prečo?

 • Stránky si vymýšľajú, ide o čistý podvod na ľudí za účelom vylákať peniaze na niečo, čo je klamlivo prezentované.
 • Do čerta, aká registrácia? Čo je to za číslo?
 • Predáva sa niečo, čo nie je v súlade so zákonmi SR.
 • Fotky sú zneužité a oni si kladú podmienky k používaniu materiálov.
 • Kontaktovanie za účelom získania práv je nemožné, pretože kontakt na túto firmu neexistuje.
 • Magazín je falošný, nie je na ňom pravdivé nič.
 • ABSURDITA: v podmienkach používania majú dosť závažné pochybenie. Údajne totiž vstupom na tieto stránky automaticky súhlasíte s ich podmienkami. Drzosť a vôbec takéto tvrdenie je veľkým prekvapením. Najmä preto, že na tieto stránky ste boli nalákaní podvodom cez falošné texty a sľuby o zázraku.
 • Predajný web má problémy sám o sebe. Pozrite sa v samostatnom článku. 
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. je to vážna vec, klamať ľudí, ktorí majú pohybové problémy, je ich veľmi veľa a každý vie, že táto problematika sa možno ani nedá riešiť, dajú sa iba stlmiť bolesti na určitý čas, ale človek je dôverčivý a veľmi často naletí, tak pozor na podvody!!!!!!

  Komentáre sú ukončené