Harry Potter 8 – The Dark Wizard je naozaj len vtip, či HOAX

Ohodnoťte článok

Ako mnohí vieme, Harry Potter má len 7 dielov svojej série a následne bola vytvorená divadelná hra s odstupom niekoľkých rokov, keď samotný Harry Potter má deti. Chybne nazývaný ako ôsmy diel je len ôsmym príbehom v poradí, nie však osmičkou. Už to bolo akýmsi hoaxom, aj keď nie plnohodnotným, aj keď skôr len nepochopením. To, čo na internete niektorí ľudia naozaj považujú za ôsmy príbeh je údajný Harry Potter 8 – The Dark Wizard. Temný čarodejník ako ôsmy diel má dokonca aj svoju vlastnú videoukážku.

Harry Potter 8

Trailer je totálny fejk

Trailer, ktorý sa na internete nachádza, nie je pravý. Ide o podarený fejk, ktorý je vytvorený z iných dielov Harryho Pottera a z úplného záveru posledného dielu siedmeho, hoci dvojdielneho spracovania. Falošné video používateľa menom rianieltube má viac ako 4 milióny pozretí. Napriek tomu jeho názov zapôsobí a zaujme. Máte záujem vedieť, či je to fejk alebo nie. Ibaže sú qj ľudia, ktorí tomu uveria a film očakávajú. Tajomstvo toho, prečo vidieť aj také veci, ktoré nepoznáte je, že viacero záberov pochádza z iných nepotterovských filmov, kde hrá Daniel Redcliff.

Samotná Rowlingová tvorí posledné roky podľa toho, čo si žiadajú ľudia a čo sa bude dobre predávať, ale dáva aj na prognózy. Osmičky sa tak ľahko nedočkáme a možno sa jej nedočkáme nikdy. Teraz totiž začína séria o Fantastických tvoroch, ktorá sa má rozrásť o knihy aj celú filmovú sériu. Akýkoľvek článok, info či video ktoré sa týka Harryho Pottera 8 ako pokračovateľa príbehov z Roquefortskej strednej čarodejníckej školy, je hoax. Dokonca sa v roku 2016 objavila stránka, ktorá za poplatok ponúkala možnosť stiahnuť tento film v predstihu. Nevedno koľko zarobili, dnes už nefungujú.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.