Internetové podvody

Absurdné bludy na podvodných stránkach a Slovak Power Saver

Absurdné bludy na podvodných stránkach a Slovak Power Saver
3.5 (70%) 2 hlas[ov]

Nehorázne bludy o akejsi nemožnej úspore technickej energie a zmenách v spotrebičoch sa nás snažia oklamať už celé roky. Slovak Power Saver nemá nič spoločné so Slovenskom, pritom sa tak volá. Nemysliteľné šialenosti o tom, že nejaké zariadenie v zásuvke v kuchyni zmení správanie videoprehrávača, nabíjačky na telefón a všetkých spotrebičov v iných miestnostiach je asi také tvrdenie ako keď vám nemenovaný slovenský portál chce predať eknihu za 9 eur a tvrdí, že pitím špeciálneho koktailu z citróna vyliečite všetky druhy rakoviny v tele. Lenže to, že niekto niečo tvrdí, neznamená, že to môže byť pravda.

 

Nachádzame množstvo reklamy a lákadiel na zázrak v technológii 21. storočia, vraj úsporu elektrického prúdu. Na stránkach slovakpowersaver.com nachádzame niekoľko závažných problémov. Na týchto problémoch staviame tvrdenie o nebezpečnosti prístroja pre Vašu peňaženku a nepochybne aj pre technický stav Vašej domácnosti, pretože toto naozaj neodporúčame púšťa si do svojej elektrickej energie. Ak je niekto schopný vymyslieť si a nafingovať všetko toto nižšie, je nemysliteľné veriť tej poslednej veci – účinkom technológie.

Slovak Power Saver má zásadné problémy v nasledovných bodoch:

  1. Celé toto tvrdenie (údajné účinky, fungovanie, efekt) je len na podvodných stránkach s falošným komentovacím systémom neznámeho pozadia. Stránky sú postavené na sfušovanom kóde, nejde o portál s aktualizáciami a riadnym systémom. Rýchloweb nemá klasické náležitosti, aké by mali fungujúce stránky. Hrá sa na magazín, no žiadnym nie je.
  2. Celé stránky nemajú žiadne renomé, históriu, úspešnosť.
  3. Žiadni zákazníci! Opakujem, žiadni spokojní zákazníci! To, čo tu podvodníci prezentujú, sú znova nakúpené fotografie z internetových fotobánk  prezentovanie vymyslených mien, vymyslených názorov, aby navodili dojem mimoriadnej zákazníckej spokojnosti. Lenže títo spokojní zákazníci posielajú svoju fotografiu po nákupe? Vážne? A už v prvý deň spustenia predaja majú spokojných zákazníkov po mesiacoch skúšania? Tak to mi nejako nevychádza…

Slovak Power Saver Factor fejk

inzercia:

Zákazník menom Ivan? Ale no ták, je to len fotografia z fotobanky.

4. Šialenec stojaci za týmto webom ide ešte ďalej. Vymyslí si neexistujúceho člena nášho Ministerstva hospodárstva a prezentuje názor Ministerstva, ktorý samozrejme je celý vymyslený. Pán na fotografii je totiž Nemec Dr. Tilmann Greiner, s absolútne žiadnym súvisom s nami.

Slovak Power Saver Factor fejk

5. Slovenčina? Nehorázny translator s pologramotným bláznom, ktorý robil korektúru a nevedel čo prekladá. Niektoré prvky na webe nedávajú zmysel. Gramaticky môžu byť správne, no nedáva logiku tým, kde sú umiestnené.

6. Zlý pocit z webu. Ten je neprehliadnuteľný. Všetko je vymyslené. Žiadne reálne výskumy. Vraj nemecký výrobok, čiže očakávate nejaké certifikácie, pyšné prezentovanie pôvodu a mien, inštitútov, nejakých médií a odklikov. Nič. Vlastný piesoček, vlastné bludy, výmysly, vymyslení zákazníci, komentáre, tvrdenia, grafiky, obsah.

7. Fatálna skutočnosť je, že prípravok nazývajú „Slovak Power Saver“. Logika zostáva stáť prečo. Nemecký výrobok sa volá „Slovenský“ ? Tento názov aj v doméne samotnej je len preto, aby zaujal slovenského spotrebiteľa, prípadne aby sa odlíšil aspoň trochu od recenzií na iné šmejdy tohto typu. Nevadí nám ani tak čo sľubuje – zariadenie môže mať nejaký účinok, ale určite by sme neverili tvrdeniam, ktoré prezentuje web neschopný uviesť ani jedinú overiteľnú alebo pravdivú informáciu. Vadí nám spôsob, akým prezentuje účinky, cez falošný web, falošných zákazníkov, komentáre a neexistujúce skúsenosti.

Tak trochu pravdy o Slovak Power Saver na záver

Tento šmejd sa nám predstavuje ako Slovak Power Saver, pritom na obrázku máte Power Factor Saver. Šmejdári sa nám pokúšajú prezentovať tento zázrak za 33,90 EUR, pričom pôvodná cena je údajne 69,90 EUR. Taký je cenník na ich webe.

Slovak Power Saver Factora

Tadá… tento technický zázrak pochádza z Číny a zakúpite si ho pokojne za 10 dolárov. Podvodníci nám prezentujú, že je nemeckej výroby a vraj sa volá „Slovenský“. Vraj… ale pravda je taká, že len nakúpili lacný výrobok, vymysleli si nepravdivé komentáre, tvrdenia a benefity. Vymyslený príbeh má predávať a zarábať. Pôvodná cena 69,90 EUR, a ich predajná cena 33,90 EUR sú stále krásnym príkladom toho, ako sa okráda verejnosť a financuje náročná drahá reklamná kampaň lákajúca obete do tohto zavádzajúceho predaja.

Pomohli sme vám? Pomôžete vy nám?

V prípade záujmu o pomoc z vašej strany smerom k nám nám postačí naozaj málo. Mimo zdieľanie našich článkov nám pomáha ľubovoľný príspevok na "kávu" a chod stránok na nasledovné údaje:

Číslo účtu: SK84 8330 0000 0026 0029 5817
Dôležitý je variabilný symbol: 8188900864

Príspevok na "kávu" (v kaviarni pokojne v cene okolo 1 EURO) je v skutočnosti príspevok na chod stránok u webhostingovej spoločnosti. Ďakujeme za Vašu pomoc. Viac o podpore portálu nájdete v tomto článku.
QR platba donate, podpora HOAX.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
7
Šťastný
2
Milujem to
3
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    1 Comment

    1. Vynikajúca stránka, dobré rady ako sa nenechať okradnúť. Ďakujem

    Komentáre sú ukončené