Spam

Vianočný nával hnusného pôžičkového spamu: Pujcka-vanoce-vyhodne.cz

Ohodnoťte článok

Viete, čo považujeme za to najväčšie svinstvo? Je to zneužitie Vianoc, finančnej situácie, odvahy k drzosti neznámych spoločností skrytých za rôzne iné, a zneužitie osobných údajov. Slovenské, české, dokonca aj pár rakúskych firiem, plus desiatky súkromných osôb dostali do svojej schránky spam s údajnou vianočnou pôžičkou. Odosielaný priamo zo serveru Pujcka-vanoce-vyhodne.cz z adresy info@pujcka-vanoce-vyhodne.cz nás kontaktuje čisto vianočná pôžička. Samotná správa obsahuje cestu na www.pujcime-penize-rychle.cz. To posledné, čo by sme v stave núdze robili je slepo sa zadĺžiť spoločnosti, ktorá je na toľko drzá, že spamujuje, zneužíva nekalosúťažnú praktiku a teda rozposiela nevyžiadanú poštu. A práve od takejto spoločnosti si vziať pôžičku bude odvaha.

Spam pôžička na Vianoce

  • Správa neobsahuje vysvetlenie na základe čoho bola odoslaná
  • Správa neobsahuje niž okrem jedinej reklamnej vety s odkazom a odkazom na odhlásenie. Tam však stále nie je uvedené, prečo ste spam dostali, v akom rozsahu ste v databáze vedení, spoločnosť sa nepredstavuje
  • Obchodná ponuka nemá náležitosti obchodnej ponuky a pokojne tak môže ísť o odkaz na vírus, podvodníkov, pochybnú firmu, ktorú nebudete môcť identifikovať na základe recenzií na webe, pretože samotné recenzie nevedia, koho recenzovať.

Odmietame narábanie s emailovými adresami podľa ľubovôle samotných odosielateľov takýchto správ. Odmietame predvianočné zadlžovanie a odmietame zneužívanie Vianoc na tento druh reklamy. Posledné dni sú nám na očiach viac pôžičky a snahy ľuďom peniaze požičať, ako pomôcť a niečo im venovať.

Riešenie:
V našom prípade sme poradili neodhlasovať sa. Počkáme si viacerí na druhú ponuku a na základe nej vec podáme spoločne na UOOU v ČR a ČOI. Pokiaľ nemáte silu a ste unavení z tohto druhu spamu, odporúčame staré dobré filtre so slovami: „pujcka, půjčka, pôžičku, půjčku, pujcku, půjčit, pôžička“ pri slovách „požičať, požičiame“ je riziko odfiltrovania emailov od rodiny a priateľov, takže pozor. Slovo pôžička predpokladáme že nebudú ľudia medzi sebou bežne používať. V českých verziách azda vôbec.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené