Spam

TopSlevy otravujú nevyžiadaným spamom a nemožno ho zastaviť

Ohodnoťte článok

Niektorí majitelia emailových schránok v Čechách zažívajú naozaj šialenú hromadu spamu. Stačí, aby len niekde odhalili svoj email a je horlivo zneužívaný na opakujúce sa reklamy na pôžičky. Aj tento prípad, kedy je jedna schránka na Seznam.cz vo veľkom spamovaná hromadou spamu na rôzne služby a pôžičky, by nebol ničím zvláštny, ale emaily nejde zastaviť. Nikto si ich neobjednal, nikto nepotvrdil ich zámer a o celej firme, ktorá ich posiela sa adresát dozvie, až keď mu príde email. Obrátili sa na nás dvaja priatelia, obaja majitelia emailových schránok na seznam.cz a obaja Češi. Následne sa nám podarilo nájsť aj ďalšie miesto s podobnými obeťami. Uvedené obrázky sú len malou časťou obsahu v schránke.

Spam na pôžičky len ťažko poteší prijímateľa

Ponúkať pôžičky cez spam je stará známa vec. Spam, ktorý nemá ako osloviť mladých ľudí a Slovákov i tak zavíta na schránky takýchto ľudí, pretože je posielaný hromadne a naslepo. Aj malé percento úspešných obetí je stále návratom investície do riešenia spamu a podvodnej praktiky. Tu je príklad drzého správania emailovej služby, ktorá z rôznych emailov posiela stále tú istú ponuku. Vo veľkom spamuje momentálne služba spojená s Topslevy.cz a to do dosť neúnosnej miery, ktorú už dvaja poškodení aj ohlásili na Úrad pre ochranu osobných údajov.
Najskôr je to: ruceni@topslevyonline.cz, a keď si ho dáte do filtra, objaví sa ten istý spam z adresy: akcni@topslevyonline.cz, alebo budoriginalni@topslevyonline.cz. Ak náhodou dostanete chuť sa zmazať z prijímania týchto správ, potom musíte kliknúť dole na odkaz. V tomto prípade to bol odkaz http://1url.com/bMh, ktorý však neexistuje. Úžasné. Ak si myslíte, že v správe nájdete vysvetlenie, prečo ste email dostali, ste na omyle.

inzercia:

Vánoce jinak, v Brazílií, alebo Miláčkové

O niečo skôr dorazil tento spam. Zvláštne na ňom je to, že hoci je na inú tému, stále vyzerá rovnako. Stále má rovnaký tvar, spôsob poslania aj podávania informácií. Áno, ide o toho istého chytráka. Raz sa dostal k vášmu emailu a už ho bude vo veľkom používať na spamovanie komerčnými odkazmi.

Ako sa brániť?

Kontaktujte priamo zodpovedných na stránkach (kontakt nájdete celkom dole na topslevy.cz), ktoré sa pre veľmi slabý marketing musia uchýliť k pochybným praktikám a spamovaniu. Pochybným praktikám v tom, že vôbec posielajú emaily, ktoré sú nevyžiadané, neupresňujú dôvod posielania a snažia sa vám vnútiť služby, ktoré ste nikdy nechceli, neustále striedajú odosielateľa a nezabezpečili odkaz na odhlásenie funkčný. V tomto prípade tak prebieha zneužitie vašej emailovej adresy pre viaceré miesta / odosielateľov / druhy ponúk súčasne. Kontaktujte ho s vašim nesúhlasom v ďalšom posielaní a žiadajte si vyjadrenie, prečo bol váš email zneužitý. Ak je množstvo emailov neúnosné, obráťte sa na český úrad pre ochranu osobných údajov, alebo slovenský obdobný úrad na adresách UOOU.cz, alebo UOOU.sk, ktoré by sa mali snažiť ochrániť osobný údaj pred podobnými praktikami. Drzosť s akou sú tieto emaily vo veľkom posielané je totiž neúnosná.

Prečo sme použili pojmy ako podvodné či pochybné jednanie a spam? – emaily obsahujú neúplné informácie. Možnosť odhlásenia je chybná, neodhlasuje. Emailov je veľa a často. Ponúkajú nezaujímavé / nerelevantné služby. Celkovo ide o nevyžiadanú poštu, ktorú sa nedarí zastaviť. Kvalita obsahu a význam stránok uráža samotných prijímateľov správ.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené