Pozor: SustaFix, ďalší zázrak na boľavé nohy a falošný lekár

Pozor: SustaFix, ďalší zázrak na boľavé nohy a falošný lekár
3.13 (62.5%) 8 hlas[ov]

Znova tu máme portál, ktorý sa snaží vyzerať ako oficiálny lekársky portál slovenských lekárov s odporúčaniami pre dôchodcov na to, čo im určite pomôže. Výpis mnohých ochorení a diagnóz, ktoré má prípravok s menom SustaFix riešiť je naozaj úctyhodný, rovnako ako klamstvá, ktorými sa snaží stránka ľudí presvedčiť, že doteraz nemohli bez látky menom SustaFix ani vykročiť von. Podvodné stránky nie sú žiadnym lekárskym portálom a ani žiadnymi lekárskymi správami, ako tvrdia.

Podvodné reklamy a kĺby

Snímka z podvodných stránok s ukážkou banneru v Google reklame, ktorá na podvodné stránky vedie.

Nemajú absolútne nič spoločné so žiadnym lekárom a už vôbec nie s oficiálnymi miestami, či záujmom ľuďom pomôcť. Opäť ide o nakúpený produkt s nízkou cenou  predávaný na tomto webe za poriadne premrštenú sumu. Samozrejme, nesmie chýbať falošný vymyslený lekár, falošné komentáre pod článkom, ktoré ani nie sú falošné a v skutočnosti falošné celé stránky od prvého písmenka v kóde až po to posledné.

SustaFix

Nevyskúšali sme látku SustaFix, ale celkom nám postačí pozrieť si falošné informácie a nepravdy, ktoré prezentujú stránky predávajúce tento neuveriteľne predražený skvost. Vraj 64 EUR pôvodná cena a 32 EUR teraz. Reálna hodnota je 5 EUR. Predajné stránky uvádzajú odborníčku s menom Susan B. Hastings a s popisom osoby ako „Popredná odborníčka národného inštitútu traumatológie a ortopédies 27 rokmi praktických skúseností“.

V skutočnosti nikto taký neexistuje. Žena je z fotobanky, len zneužili fotografiu a vytvorili si vlastnú neexistujúcu lekárku. Rovnako ľudia, ktorí tvrdia, že to vyskúšali, sú len ukradnuté fotografie ľudí, vymyslené mená a veky. Dr. Paul Donovan uvedený na prvej podvodnej stránke v reklame je tiež epizóda sama o sebe. Ten muž je toľko krát skopírovaný na rôznych ruských podvodných stránkach pri prípravkoch podobného, aj celkom iného mena, že je ťažké nájsť zdroj.

Predajné stránky sú na adrese:

Walkfreetech(bodka)com/sk-official-k2/index.php?placement_id=1400506340&flight_id=1000014604&banner_id=100152259&hcountry_id=SLOVAKIA&hcity_id=Bratislava&network=&keyword=&ad=&sitetarget=&apid=88278

Podobné nájdené podvodné stránky sú napríklad:

  • Jointfixcream(bodka)com/1090532.html
  • health365(bodka)services/go/click.php?key=m8jqrblwr8y07sxam2h7 – á pánko sa zrazu volá inak.
  • jointfixcream(bodka)com/10053.html?placement_id=6550898&flight_id=1000014587&banner_id=49&hcountry_id=HUNGARY&hcity_id=Budapest – maďarská verzia trochu komolí meno.
  • pro-hondrolock(bodka)ru/bubnovskij-daet-svoi-otzyvy-o-kreme-i-kapsulax-hondrolock/ – znova Rusi, znova iné meno a teraz sa látka volá Hondrolock

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

3 komentáre

  1. Katarina Drencakova február 13, 2019
  2. Katarina Drencakova február 13, 2019
  3. Marta Halandová február 17, 2019

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.