Pochybné praktiky

“Študent” ponúka redizajn webu zadarmo, má to háčik

Ohodnoťte článok

Priatelia, radi by sme informovali na podivnú praktiku. Neznámy človek ponúka zadarmo webstránky pre vašu firmu. Podmienkou je, aby ste prešli pod iný hosting, taký, aby v ňom všetko fungovalo, lebo údajne na vašom starom to nepôjde. Neradi by sme menovali firmu s názvom tvoreným aj troma písmenami *lix, ktorá ponúka túto službu, keďže sme viac o praktike neodhalili. Vieme však len toľko, že slovenské firmy dostávajú ponuky na výrobu lepšieho webu zadarmo s podmienkou presťahovania sa. Kameň úrazu je práve ten hosting.

120 EUR ročne namiesto 16 EUR

Ak ste doteraz platili hosting 16 EUR ročne a oni vám sľúbia moderné stránky za 120 EUR ročnú platbu za hosting, je to dosť nevyrovnané. Konfigurácia hostingu je pritom to isté, čo máte za 16 EUR. Problémom je, že výrobu webu ponúkajú zadarmo, no v skutočnosti je ziskom práve ponúkanie hostingu, predraženého a nechceného. Menej pozorní ľudia si možno ani len nevšimnú, že je služba predražená a že to nie je pravdivá ponuka. Najmä vás môže osloviť muž, ktorý sa vydáva za študenta a snahu vyrobiť vám stránky nazve ako školský projekt.

Nemysliteľný školský projekt

Školský projekt, pri ktorom vzniká komerčný web zadarmo, ale v skutočnosti človek zaplatí premrštených 120 eur za web s objemom 1 MB, dobre vďaka WordPressu možno 30 MB. Už Wedos ponúka hosting za 13 EUR s DPH, kde je všetko a je neobmedzený, podobne aj iné, Multihosting, Subreg, aj spamujúci Webhouse vie ponúknuť lepšie balíčky, alebo Gigaserver, kde to zoškriabete aj pod desať eur pre menší web. Toto má byť školský projekt a on je študent? Firmy sú skôr zarazené, že majú dať kompletné prístupy niekomu neznámemu. Chlapík hrá na študenta, ponúka výrobu webu zadarmo a preto mu veria. Existuje totiž legenda o tom, že existuje študent, ktorý urobí web lacno a zadarmo. Každý takého študenta hľadá a väčšinou nájde. Iných si taký študent nájde sám. Vyžiada si heslo a niektoré firmy mu ho môžu poskytnúť. Veď kto vám dnes urobí web zadarmo? Vydávanie za školský projekt je zásterkou, pretože v skutočnosti sú to provízie a skúšajú to na firmy s ktorými vedia vybabrať. Ročná platba nakoniec celý web predraží, najmä ak dobrý web vám dnes vedia ozajstní študenti spraviť za 80 eur a žiadna ročná platba.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené