Spam

Spamové príspevky na Facebooku k údajne úspešnej zoznamke

Ohodnoťte článok

Nekalý odporný podvodný marketing využívajú internetové zoznamky už dlhšie. Pre nás celkom neznáma zoznamka Spoznajmesa.sk má referenčný affiliate systém. O tom sme ani len netušili, keďže nepoznáme ani len samotné Spoznajmesa.sk. Ibaže akýmsi zázrakom sa na Facebooku v stránkach rôznych bez rozmyslu, začali objavovať možno automatom a možno reálne pridané príspevky od reálnych ľudí, ktorí rovnakým textom propagujú falošnú zoznamku. Vtipné je, že najskôr sa dostanete na doménu http://zoznamenie-zadarmo.6f.sk/, ktorá je len bezplatne získaná poddoména na 6F.sk a to je asi tak všetko. Chytrák, ktorý spamuje po Facebooku láka na zoznamku kde je viac ako 143 000 nezadaných.

Zoznamka

inzercia:

Zvláštna reklama, ktorú si niekto narafičil a vymýšľa si tam údaje. Problémom je tu práve spam a zrejme snaha zarábať na affiliate, pretože neprechádzate priamo na Spoznajmesa, ale na Zoznámenie zadarmo.

Bacha

  • V žiadnom prípade nie je možné, aby až 143 000 užívateľov bolo nezadaných a bolo registrovaných na neznámej zoznamke.
  • ťažko povedať čo počítajú, no takéto zoznamky majú význam len pre Slovákov. čísla sú v rámci percent ľudí, ktorí reálne môžu siahnuť po internetovej zoznamke, nereálne.
  • Sekanie podvodnej reklamy cez affiliate systém, to je také slovenské. Bez veľkej námahy zarábať prachy. Prvotným vinníkom je tak práve doména na 6F.sk poddoméne.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené