Pochybné praktikyScam

Spam s podvodnou správou od reálnej firmy aj emailu

Spam s podvodnou správou od reálnej firmy aj emailu
4 (80%) 1 hlas[ov]

Nie je ničím neobvyklým, ak vám príde dnes už aj podvodný spam hlásajúci informácie o tom, že ste niečo vyhrali. Samozrejme, vtedy ide o SCAM, pretože najskôr bude pýtať zaplatenie bankových poplatkov a následne potom vám pošlú výhru. Presnejšie by ale bolo, že nikto nepošle nič.
Narazili sme na jeden email, ktorý hlása v podivnej slovenčine niečo o tom, že sme vyhrali v španielskej lotérií veľký obnos peňazí. Presne 150 000 EUR. Rovnaký email ale prišiel na rôzne emaily. Ako adresát a aj v hlavičke uvedený odosielateľ bola skutočná firma, aj keď len staviteľská. Toto je praktika spamu – hacknúť web a z jeho domény odosielať emaily. Na odosielanie je vždy nutný server a doména. Podvodný scam tak veľa získa, keď je v tom nevinne a rozpošle ľuďom niečo z reálnej firmy. Základ je preinknúť na cudzí server a zahrať sa na odosielateľa práve odtiaľ. To je aj prípad nižšie textu:

potvrďte,
Musíš byť ocenenie získal 150,000.00 EUR do Casina program lotérie Španielska sa Pripojiť číslo Ref. č: ESU/447, Sériové číslo: SH080, Lucky č: Es008-Sl/068;
Ak chcete požiadať hovor alebo sa obráťte na platenie oddelenie.

Názov: Pán Anthony Oliver.
Tel: +34-603-216-564 (hovorí anglicky)
E-mail: casinoagent@rocketmail.com

S úctou,
hannah Santos
Lotérie Coordinador Management.

Email pritom dorazil z emailovej hacknutej schránky staviteľskej spoločnosti Herman Stewart z mesta Lanham v štáte Maryland.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené