Paypal opäť zneužitý na podvodné emaily o platbách

Ohodnoťte článok

Pri každej platbe cez internetovú banku Paypal na váš email prichádza informácia o výške platby a prijímateľovi platby. Každý užívateľ tejto služby tak pochopiteľne spozornie, ak sa mu v emailovej schránke objaví hlásenie o uskutočnenej platbe, pritom žiadnu nezadával. Tento podvodník, ktorý z neznámeho miesta dokázal zistiť veľké množstvo adries užívateľov Paypalových kont, rozposlal rôzne emaily o veľkých platbách rôznym firmám. Následne tak prilákal pozornosťľudí, ktorí takéto potvrdenie otvorili, niekoho ohol pritom trafiť šľak. Prečo?

Niekoľko stoviek dolárov je fuč
Prvý dojem z emailu je, že z vášho účtu reálne odišlo viac ako 400 USD. Zo strachu, čo sa na účte stalo, kliknete na najrýchlejšiu cestu na Paypal – link v emaili a dostanete sa na podvodné stránky, ktoré sa tak len snažia vyzerať. Email vyzerá na nerozoznanie od originálu, nesie logo, presné formátovanie ako originál, znenie, aj spodné strany. Všetky odkazy na skutočné Paypal.com sú však zmenené na úplne iné.

Paypal - podvodná praktika

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.