Spam

Vianočný spam na ďalšie vianočné pôžičky, tentoraz fingovane

Ohodnoťte článok

Tak tomu sa povie drzosť. Po tom, čo ste nám dnes nahlásili zhruba tridsať rôznych ojedinelých spamoch, sa predsa len k nám dostáva taký, ktorý sa opakuje vo viac ako dvoch prípadoch. Rovno 40 spamov, ku ktorým sa nám podarilo dostať, pochádza z podivného emailu, očividne samotnej firmy, ktorá ponúka pôžičky.

Snaha o psychológiu a prísľub “zlepšenia” finančnej situácie

Email obsahuje absurdný text o minulých Vianociach prežitých v chudobe a o tom, že pani ide na to múdro a tentoraz si peniaze požičala. Píše o tom, že minulé Vianoce v Trenčíne boli chudobné. Email nechutný s viacerými prvkami nepremysleného a nereálneho textu. Ďalším zádrhelom je fakt, že email je poslaný na adresy, ktoré musia pochádzať z neznámej databáze. Píše totiž na existujúce adresy ľudí, avšak nie z rovnakého miesta.

Nepodarilo sa nám zistiť, odkiaľ môže adresy čerpať. V pätičke emailovej správy sa nachádza vyjadrenie, na základe čoho bol email poslaný. Vyjadrenie je však nepravdivé, vzhľadom na to, že nikto z prijímateľov si na žiadnu takú registráciu nepamätá. To, čo mňa osobne najviac nahnevá je fakt, keď je spam písaný osobným spôsobom a vymýšľa si.

Ahoj!
Pred rokom, namiesto toho, aby som sa tešila na vianočné sviatky a nakupovala darčeky pre mojich blízkych, strachovala som sa o obsah mojej peňaženky. Na Vianoce
sme u nás v Trenčíne nemali bohato prestretého vianočného stola. Tento rok som sa rozhodla, že to bude úplne inak.
A to všetko vďaka: http://ad.tlg-group.com/rd,E0FAA000.html
Môžeš si požičať sumu, ktorú práve potrebuješ
a splácanie rozložiť na dobu, ktorá Ti vyhovuje.
A splátky? No … sú tak nízke, že škoda reči.
Ani si ich nevšimneš v rodinnom rozpočte.
Väčšina mojich priateľov už dostala pôžičky bez nadmerných formalít …
Pozri sa, ako ľahké je to urobiť: http://ad.tlg-group.com/rd,E0FAA000.html
S pozdravom
Magda s rodinou

P.S. Ak by sme sa už nepočuli, tak Ti prajeme Veselé Vianoce!!!

Túto správu ste dostali prostredníctvom TLG Travel Group LLC, pretože na jednom portáli v správe TLG ste vyjadrili súhlas so zasielaním akciových informácií. Ak si viac podobné informácie o produktoch a službách partnerov TLG neželáte dostávať, stačí, ak sa odhlásite zo zoznamu kliknutím sem.

Vianočný spam na pôžičky

inzercia:

Spam píše osobným prejavom. Do PS dáva niečo, čo nemá ani logiku. Pritom hneď dole je vyjadrenie, že správu posiela systém na základe nejakého súhlasu. Absurdné prvky maskovania a hry na osobu a pritom ide o podvrh, ktorý robí z ľudí hlupákov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Spam

    Komentáre sú ukončené