Spam

Spam od Mozolani Fitness Solinky o Zmenárni Fit Body zaplavuje Slovensko

Ohodnoťte článok

Po dlhšej dobe tu máme slovenského spammera. Obrovská spamovacia akcia sa začala už včera dňa 6. januára 2013, kedy veľkému počtu rôznych súkromných adries odoslala ďalšia z firiem ponúkajúcich zaručené schudnutie nevyžiadanú poštu. Dokonca opakovane na rovnakú adresu. Pôvod, odkiaľ má firma adresy nám zatiaľ nie je známy, pretože nezasiahla naše testovacie adresy ani z inzerátov, ani z fór a zatiaľ ani adresy uvedené v podpise v jednej inštitúcii. Spam však zasiahol emaily, ktoré sú súkromné, bežne používané, náš email uvedený na jednej stránke, email nachádzajúci sa na komunitnom fóre s automobilovou tematikou. Dňa 7. januára 2013 sa spam presunul na komerčné adresy a teda emailové schránky slovenských firiem.

Spam zo Zmenárne fit body

inzercia:

Opäť bez súhlasu
V každom prípade prijímatelia spamu a majitelia schránok nikdy nesúhlasili s prijímaním podobných ponúk, nikdy sa do nich neregistrovali, nezaujímali sa o túto tému, nikdy nenavštívili stránky tejto služby.
Email na šťastie obsahuje celkom dole možnosť odhlásenia. To však email nemení z nevyžiadanej pošty a nekalej obchodnej praktiky na nič lepšie. Za drzosť je možné považovať fakt, že ponuka sa vtieravým nechceným spôsobom klasicky dostáva do schránok aj starších ľudí, ktorí tak môžu reagovať a využiť ich služieb. Reklama v tomto prípade stála síce minimum, no maximum z určitého druhu cti, na ktorej tejto firme snáď ani nezáleží. Tento dôvetok vyplýva z marketingovej aktivity spamovania a jeho rozsahu.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené