Pochybné praktikySpam

Pujcka-po-internetu.info spamuje, pozor na podozrivý obsah

Ohodnoťte článok

Radi by sme upozornili na momentálne prebiehajúce výrazné spamovanie, ktoré obsahuje nasledovný text a navádza na pôžičky prostredníctvom celkom neznámeho serveru, ktorý sa vás snaží nalákať bez toho, aby poskytol priamy kontakt. Jedine ak adresu do Litvy a formulár.

Spam prichádza z adresy: gnb0016@nauticom.net a obsahom:

Vazeny kliente,
pujcime az 4500 kc na to, na co opravdu potrebujete rychle a bez
dokazovani prijmu.
Rychle ziskat 4000 Kc primo na bankovni ucet.
Vyplnte zadost o pujcku najdete na http://www.pujcka-po-internetu.info/
S pranim pekneho dne
Petr Pokorny

Problém je spam:
Odosielateľ spamuje hromadne viacero emailov. Spam pritom príde na emailové adresy, ktoré pritom nemusia existovať, alebo ich zverejňujete niekde na webe. Jeden z prijímateľov pritom na oslovenú adresu nedostal žiaden email už 4 roky, keďže emailová adresa je aliasovaná a použitá práve pred rokmi jediný raz v internetovom katalógu.

Problém je stránka:
Zaujímavé je sledovať stránku, ktorá sa otvorí po kliknutí na odkaz v spame. Otvorí sa vám stránka s ponukou pôžičiek, ktorá vyzerá presne rovnako tak ako veľké množstvo iných portálov. Dôveryhodne vám možno bude pripadať niekoľko referencií uvedených na webe. Dajte si pozor. Takzvané referencie sú od pani Kamily Koubovej, Jaroslavy Hořejšovej a Pavla Lišku. Títo traja majú byť ľudia, ktorí už využili služby pôžičiek tejto spoločnosti. Dobre sa na nich pozrite.

Referencie pôžičky

inzercia:

Kde je pravda?
Pani Kamila Koubová vám nepripomína ruské črty tváre? Samozrejme nejde o blondínku, no pri prvom pohľade sme vedeli, v ktorej krajine hľadať skôr, ako sme sa do toho pustili. V skutočnosti ide o pani Annu, celým menom Анна Валерьевна ДЕМОНОВА. Zdroj fotografie je dokonca na týchto stránkach pokrov.ru.

Pavel Liška vyzerá ako Chuck Norris, no v skutočnosti neexistuje zrejme žiaden Pavel Liška, ktorý využil pôžičku a chváli sa tým. Chlapík na obrázku je totiž model, ktorý sa nechal vyfotografovať a fotografiu si môžete kúpiť v tejto fotobanke. Pokojne ju tak môžete využiť aj vy. Za protiprávne je však možné považovať vytváranie identity a zavádzanie spôsobom, ktorým vzniká druh nebezpečenstva zámeny.

Jaroslava Hořejšová vyzerá ako veľmi pekné dievča. V skutočnosti ide o fotografiu z fotobanky, ktorá sa objavuje aj ako ústredná tvár už pár rokov na freewebhostingovej službe http://www.mex.tl/ má dokonca svoju referenciu v tvare “Chyběla mi část peněz na zaplacení nájmu. Využil jsem služeb Váši půjčky a obratem jsem obdržela 2 000 Kč na účet, což celý problém vyřešilo.”. Niečo vám na nej nesedí? Po pravde, ak už sa snažíme o zákerné zavádzanie ľudí a klamanie spotrebiteľa, aspoň sa posnažíme o správny rod a nie aby žena dávala vyjadrenie v mužskom rode.

Záver
Účel článku je upozorniť na prebiehajúci spam na pochybnú zavádzajúcu stránku a pôžičky. Odosielateľ spamu sa dopúšťa protiprávneho jednania a zneužíva dokonca neexistujúce emaily pozbierané na neznámom mieste na webe. Stránky zavádzajú zmanipulanou identitou a využívajú fotografie ľudí spôsobom, ktorý nemožno považovať za čestný. Odporúčame si filtrovať poštu so slovom “pujcky” a “půjčky” všeobecne. Zároveň odporúčame obrátiť sa na úrady so žiadosťou o preverenie spoločnosti, ktorá vám ponúka svoje služby. K spamu, ktorý sme získali, sme sa nikdy neprihlásili.

Pozor:
Rovnaké fotografie nájdete aj na ďalších stránkach, avšak pozor, hoci rovnaký dizajn a rovnaké praktiky spolu s rovnakými fingovanými identitami údajných referencií – vždy je uvedené iné sídlo firmy, ktorá vám peniaze požičiava. Tiež ničomu nerozumiete?
http://rychlapujckaonline.com/ – sídlo v Londýne
http://rychla-pujcka-bez-prijmu.cz/ – Victoria, Mahe, Seychelly
http://nebankovni-pujcka.biz/ – ostrov Anguilla
http://www.pujcka-po-internetu.info/ – Riga. Country, Latvia

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené