Sociálne siete

Pozor: podvodné Facebook stránky so súťažami Sutazime @sutazime2019

Pozor: podvodné Facebook stránky so súťažami Sutazime @sutazime2019
5 (100%) 1 hlas[ov]

“Tri dni aj s cestou má vek podvodná facebook stránka so súťažami”, ako nám trefne napísala pani Z. Stránka SUTAZIME, aký originálny názov. Presný prototyp stránky, ktorá nemá nič svoje, všetko skopírované z iných stránok a internetu, uvádza súťaže a ľudia ako ovce bez premýšľania dôverujú faktu, že im niekto naozaj chce dať drahú pračku so sušičkou len tak zadarmo.

Facebook súťaže podvodné práčka

inzercia:

Prepáčte nám ten pojem ovce, ktorý sami nemáme radi a nechceme ho používať. Často nám píšete, že píšeme veľmi zložito a nerozumiete našim článkom, ak sú určené práve postihnutým obetiam, a tie nemusia mať znalosti a schopnosti rozoznávať hrozby. Rozumieme tomu, ospravedlňujeme sa, avšak pojem ovce je v tomto prípade pomerne trefný. Bez rozmýšľania viac ako 8 500 ľudí lajkuje a zdieľa príspevok len preto, že niekto neznámy sľubuje za klikanie drahú cenu. Nemysliteľné, ale po tisíci krát úspešné.

Tak mohutné stádo je už predsa masa ľudí, jedno celé slovenské malé mesto a všetci jeho obyvatelia, ktorí môžu byť obeťou podvodníka, a teda prípadu, akých poznáme mnoho.

Podvodná súťaž na LINK1

 • Fotografia je kopírovaná z produktovej fotografie modelu práčky
 • Súťaž proti pravidlám samotného Facebooku
 • Žiaden sponzor, podmienky, štatút
 • Absolútne prvky podvodnej súťaže, bez jasných pravidiel, pozadia
 • Stránka neodpovedá na otázky týkajúce sa pozadia, pôvodu ceny, vykazuje pritom reakcie
 • Stránka sa vyjadruje ako pologramotný blbec- To dokazuje, že v pozadí nie je žiadna skutočná agentúra, žiaden sponzor, skutočná cena.
 • Budget (rozpočet) na marketing je 0 eur, grafická práca slabšia a uvedenie ceny tiež v rámci príspevku práca na 10 sekúnd. Odhad človeka v pozadí – 14 ročné dieťa, ktoré môže mať skúsenosti, ako s ľuďmi vybabrať.
 • Pisateľ dokáže napísať jednu vetu s primitívnym nezmyslom, chybou, a ešte aj s podivným slovosledom.

Instagram účet rovnakého podvodníka – @vyhrajemtodnes

Výsledky zverejnia na Instagrame s názvom VYHRAJEMTODNES – gramaticky šialené, na odkaze LINK2, kde vidíme súťaž o iPhone na dva krát. Len dva príspevky, 1100 sledovateľov a samotná stránka nesleduje nikoho. Vyjadrovanie 14 ročného takmergramotného decka a neznáma činnosť v pozadí. Zaváňa nám to celé rozšíreným podvodom kedy vzniká súťaž, následne sú vyžrebovaní a oslovení výhercovia s požiadavkou na úhradu daní, či poplatkov na kuriéra. Pre práve tento dôvod je nevyhnutné dať si pozor na to, čo vám kto píše v súvislosti s akoukoľvek súťažou.

Zmienené stránky:

 • LINK1: https://www.facebook.com/pg/sutazime2019/posts/?ref=page_internal
 • LINK2: https://www.instagram.com/vyhrajemtodnes/?fbclid=IwAR3v9G9zFT9U8srflhXiDbweBZ2SyIHyvxMrZjev9yId9q-30nXzUFULM2Y
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Sociálne siete

  Komentáre sú ukončené