Internetové podvody

Falošný zázrak na výučbu jazykov LING FLUENT stále žije

Falošný zázrak na výučbu jazykov LING FLUENT stále žije
3.89 (77.78%) 9 hlas[ov]

Legendárne podvodné machinácie spojené s podporou zázračného jazykového kurzu LING FLUENT (v Čechách hlavne Ling Intelligence) sú stále živé. Reklamy, ktoré hlásia, že budete rozprávať ako rodený Brit za jeden týždeň, alebo že sa po anglicky naučíte za dva týždne ako pani XY z mesta ABC, naďalej pokračujú. Opäť sa aj tento rok dostanete na podivné stránky plné odborníkov a zákazníkov, ktorí ospevujú, aký zázrak si kúpili či použili.

Slovenský lingvistický portál, falošný polyglot a LING FLUENT jazykové kurzy

inzercia:

Je však stále neuveriteľné, že po rokoch pôsobenia a po toľkých našich článkoch nenachádzame žiadnu podporu v slovenských médiách, slovenské úrady nijako nezakročili ani proti jedinej zo stoviek podvodných stránok a reklám. Neexistuje jediná iniciatíva, ktorá by bránila ľudí pred týmito podvodníkmi. A preto naďalej upozorňujeme na ďalšie podvodné stránky.

LING FLUENT večne živý a Slovenský lingvistický portál

Podvodníci vytvorili niečo, čo neexistuje. Na falošnej doméne LINK1 si vytvorili akože portál s názvom SLOVENSKÝ LINGVISTICKÝ PORTÁL. Má vzbudzovať dojem, že ide o autoritu. V skutočnosti je to len fingovaný brak s falošnými obrázkami, článkami a podvodnými informáciami o tom, aký zázrak existuje a vďaka nemu môžete vo Veľkej Británii spraviť dieru do sveta. Lenže všetko je inak. Každé slovo a každá usmievavá tvár z tejto stránky je vymyslená. Nikto neexistuje. Komentáre sú fingované, nejde o komentovací systém a stránka samotná nieje funkčná, pretože nikdy neexistovala. Odkaz sem, zmienka niekde inde o nejakom takomto portáli neexistuje. Neexistuje redakcia, zodpovední pracovníci, skutočné mená autorov. Nič.

Predajný web na doméne thenature-planet.com

Debilita a naivita pi odkaze LINK2. Neuveriteľné. Ľudia zodpovední za tento podvod majú vážny zdravotný problém. Falošný magazín vydávaný za akýsi oficiálny lingvistický portál je umiestnený na presne rovnakej doméne, ako údajný oficiálny distribútor jazykových kurzov Ling Fluent. Stále pritom na rovnakej doméne. Dokáže toto zdravý človek? Nepozorní ľudia si to nevšimnú, ale tí pozornejší môžu byť zmätení.

Slovenský lingvistický portál, falošný polyglot a LING FLUENT jazykové kurzy

prof. Tomáš Nedvecký, polyglot, odborník na neurolingvistiku a zákazníci Elena Plocká,68 rokov, Renáta Ihnátová,51 rokov, Jana Karolína Arvayová,39 rokov, Zlatica Jakubovská,61 rokov, Gregor Myslanský,55 rokov, Vladimír Dráb,62 rokov, Tomáš Klucka,64 rokov, Tatiana Plovecká,42 rokov… všetci do jedného sú fotografie posťahované z internetu. Kombinácia fotobanky a nakradnutých fotiek z rôznych iných zahraničných stránok. Autoritou a záraukou funkčnosti je však údajný prof. Tomáš Nedvecký. Je skutočný? Ani len stránka s veľkým nápisom CENTRAL LINGVISTIC INSTITUT nie je skutočná. Opäť ta ide o rozsiahly medzinárodný podvod so všetkým,  čo je pre neho charakteristické.

Všimnite si veľmi dobre toho spomínaného polyglota. Jeho tvár je v skutočnosti tvárou fotomodela, ktorého fotografie si môžete kúpiť, alebo si ich ukradnúť od niekoho, čo si ich kúpil skôr. Tým nenavádzame, len vysvetľujeme, že aj toto jecesta podvodníkov, ako sa k fotke dostanú a potom si vytvárajú falošné identity odborníkov a garancie ich počinov.

  • LINK1: http://thenature-planet.com/sk/
  • LINK2: http://thenature-planet.com/order/sk/

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené