Sociálne siete

Pozor na falošnú stránku PEPCO Slovakia a jej podvodnú súťaž

Pozor na falošnú stránku PEPCO Slovakia a jej podvodnú súťaž
4.5 (90%) 2 hlas[ov]

Pofidérna stránka, ktorá síce vznikla v roku 2017, no dnes prichádza s názvom PEPCO – Slovakia a ide verejnosť klamať a okrádať o peniaze. Pritom také jednoduché. Ešte v roku 2017 šlo o bezvýznamnú stránku s menom Iritasi. Už 9. júla ju jej autor premenoval na PEPCO Slovakia a ide sa hrať na spomínanú značku. Nejde pritom o skutočnú stránku Pepco predajní, ale fejk.

PEPCO Slovakia falošná stránka a súťaž na Facebooku

inzercia:

Je to prekvapivé, keďže zmeny názvov starých skupín sú niekedy problematické. Ale Facebook skrátka niekomu premenovanie pustí a na iné reálnejšie projekty už nie.

Stránka PEPCO Slovakia na tejto adrese je falošná

PEPCO Slovakia stránka s falošnou súťažou, aká sa už 8x objavila na falošných stránkach LIDL Slovakia a LIDL Česko, znova používa kone a jedného s troma nohami. Ide o túto stránku (https://www.facebook.com/PEPCO-Slovakia-1143291142463185), Optická hádanka je už pomerne stará a tak takmer vždy vieme hneď o koňovi v ľavom dolnom rohu s troma nohami. Podvodník však predpokladá, že ste o tejto zábavke ešte nepočuli. Sľubuje nereálne výhry, peniaze a v mene spoločnosti PEPCO – čiže sa vydáva za značku, sľubuje nereálne výhry. Výherca je však okradnutý, oklamaný. Vyžiadané čísla karty neslúžia na prijatie výhry, ale na vybrakovanie účtu. Problematike sa venujeme dlhodobo, uvádzame ju opakovane. Preto ju nebudeme viac rozvádzať.

PEPCO Slovakia falošná stránka a súťaž na Facebooku

Nie je jediná, poznáme aj iné falošné PEPCO Slovenko

Podvodníci z Ázie, ktorí vytvárajú falošné stránky rôznych ľudí ako na bežiacom páse, sa činia aj pri ďalšej stránke. Využívajú zámerne inú znakovú sadu, aby bol názov síce úplný, ale tvorený iným písmom. Preto je tak hrubé. Odkaz na falošný web je: https://www.facebook.com/%F0%9D%90%8F%F0%9D%90%84%F0%9D%90%8F%F0%9D%90%82%F0%9D%90%8E-%F0%9D%90%92%F0%9D%90%A5%F0%9D%90%A8%F0%9D%90%AF%F0%9D%90%9E%F0%9D%90%A7%F0%9D%90%A4%F0%9D%90%A8-104435478560139/ a šíria ho hlavne podvodné hacknuté účty rôznych Indonézanov. Pozor,  chyba v názve – Slovenko namiesto Slovensko, je u nich zámerná. Slováci napriek nezmyslu horlivo lajkujú a komentujú. 

Pepco Slovenko podvodná stránka

Nič nové

O postupoch podvodníkov sa dočítate aj v knihe (Ne)bezpečný internet. Odporúčame nezdieľať podobné súťaže, pretože sú cestou, ako okradnúť vás, alebo vašich blízkych. Súťaž a falošná stránka sú ešte pomerne mladé, niekde na úplnom začiatku. Začínajú rozširovať svoju viralitu cez rôzne bazárové stránky cez falošné profily ľudí… a o chvíľu tu máme masy stoviek dôverčivých ľudí, ktorí nie a nie overovať a premýšľať nad možnými následkami. Takto súťaž určite nevyzerá.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *