Internetové podvody

Pozor na Flexa Fit, portál tvoja-krasa.sk a meno „lekára“ Karol Novák

Ohodnoťte článok

To, že existuje slovenská doména a portál v slovenčine, dnes už naozaj neznamená nič. SK doménu si zakúpi ktokoľvek. Vytvoriť podvodný web ako ten na adrese tvoja-krasa.sk v slovenskom jazyku, zvládne ktokoľvek. Dokonca aj vytvoriť lekára, akým je Karol Novák, akýsi odborník na lekárske vedy a zakladateľ kinezioterapie s 35 skúsenosťami. Karol Novák, údajný lekár, ale neexistuje. Nemá nič z toho, čo tu stránky uvádzajú. Všetok text na podvodnom „odbornom webe“ je falošný. Všetko, čo tu propaguje a uvádza zázrak na kĺby s názvom Flexa Fit je podvod.

Pozor na Flexa Fit a tvoja-krasa.sk

Prípravok FlexaFit je typickým príkladom šmejdu z internetu. Chvália ho niektoré recenzie, no ide o podvodné recenzie na falošných narafičených „magazínoch“.  Neexistuje a teda ani nezistíte skutočné zloženie, výrobca, pôvod, registrácia, alebo reálny výskyt v lekárňach. Nikto o prípravku nevie nič. No tu sa nachádza odborník s menom Karol Novák, s originálnym menom, ktoré však v odborných kruhoch nemá potrebnú váhu. Ako vymyslené meno aj odbornosť však používa tvár šedivého muža v lekárskom plášti. Snímka je však v skutočnosti len z fotobanky. Daný lekár je v desiatkach, či stovkách článkoch na internete už pár rokov.

Flexa Fit podvodníci a choré kĺby, lekár Karol Novák

inzercia:

Pôvod obrázku je tu: https://www.istockphoto.com/photo/mature-male-therapist-share-information-provide-support-laptop-screen-view-gm1224889793-360346031 a model na ňom v skutočnosti nie je lekár. Už vôbec sa nevolá Karol Novák zo Slovenska.

Flexa Fit podvodníci a choré kĺby, lekár Michael Schmidt

Ostatne, na inom zahraničnom webe rovnakí šmejdári pokúšajú oklamať nemecky hovoriace obete na meno vymysleného lekára – Michael Schmidt.

Eduard Klačanský, ďalší vymyslený lekár

Len počkajte, než kliknete na záujem si tento šmejd kúpiť. Stále budete a stránke  tvoja-krasa.sk, ale bude sa snažiť vyzerať inak.

Flexa Fit podvodníci a choré kĺby

Už ako akýsi oficiálny web nejakého inštitútu na artrózu. Nezmysly. Lenže objavuje sa tu nový lekár, odborník, autor myšlienky. Už je to meno EDUARD KLAČANSKÝ. Podržte sa, tento odborník sa nám snaží tvrdiť niečo o tom, že je špecialista na ortopédiu… už osemnásť rokov…. stačí. Všetko sú to podvodné výmysly.

Flexa Fit podvodníci a choré kĺby, lekár Eduard Klačanský

Nikto taký neexistuje a okrem toho, že sú všetci páni a dámy na tejto stránke vymyslení, je ním aj tento doktor. Snímka totiž pochádza z fotobanky shutterstock. Originál nájdete tu: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/confident-smiling-doctor-posing-hospital-arms-1029028156

Ďalšie problémy:

 • vymyslené informácie o účinkoch
 • nereálne sľuby
 • falošné tvrdenia
 • ilegálny predaj, bez potrebnej identifikácie
 • doslova nakupujete mačku vo vreci
 • falošné magazíny bez reálnej histórie propagujú nehorázny šmejd
 • komentáre na stránke sú falošné. Nejde o skutočné komentáre, ale priamo nasadený text. Ak máte pocit, že váš komentár zmazali,  nie je to tak. Ak ste nejaký pridali, žiadne sa nevydal, pretože systém neslúži na komentovanie.
 • všetci údajní zákazníci a ich skúsenosti, sú falošní
 • akýsi blog a zároveň oficiálny web – oba sú na rovnakej doméne, o ktorej reálne nemožno mať žiadnu mienku. Doména tvoja-krasa.sk, totiž neznamená historicky, významovo, či svojim pozadím vôbec nič.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
3
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *