Pochybné praktiky

Pozor na falošné bannery Adobe Flash Player, zaplatíte 99 kč za týždeň

Ohodnoťte článok

Reklama Flash

inzercia:
Maximálna drzosť je dnes zneužiť bezplatný software Adobe Flash Player a ponúkať ho na stiahnutie za poplatok. Software od ADOBE známy ako nutná súčasť webových stránok je momentálne zneužitý do hnusnej kampane. Tá ponúka momentálne bannery s falošným logom. Údajne pre zobrazenie nejakého iného banneru musíte nainštalovať nový prehrávač. V skutočnosti však nejde o pravé hlásenie nenainštalovaného flash prehrávača, ale o pokus nalákať vás kliknúť a stiahnuť tento údajne nový flash. Dokonca si dovoľujú na cieľových stránkach použiť logo produktu, logo výrobcu a akési číslo verzie 11.2.

Zaplatíte nemalé peniaze
Nešikovnosť a neostražitosť sa neopláca. Stačí sa pozrieť dole. Nezisteným spôsobom totiž služba stojí 99 kč za týždeň. Nie je jasné, čo služba ponúka. Program, ktorý je zadarmo, s ktorým prídete na mizinu. Kredit bude strhávať až dovtedy, kým nepošlete odhlasovaciu SMS. Informácie sú uvedené malým písmom pod stránkami v podivnej češtine, akoby cez prekladač. Zarážajúce je, že túto vec podmienky nazývajú ako súťaž. Nebudeme na sebe testovať, ako to funguje pre výšku poplatkov. Služba je však z prezentovaného bezcenná, zneužíva známy bezplatný produkt a klame na svojich banneroch.

Miera nebezpečnosti: VYSOKÁ

Poznámka: Produkty ADOBE nikdy nesťahujte z iných miest, ako z oficiálnych stránok ADOBE. Odporúčam, v prípade ak potrebujete ADOBE FLASH PLAYER software, získajte ho bezplatne na stránkach Adobe.com,  kde je priamo súčasťou antivírus McAfee, alebo ak oň nemáte záujem, odškrtnite túto voľbu a pokračujte v inštalácií.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené