Internetové podvodySociálne siete

Pozor: Na Facebooku neklikajte na žiadne údajne nahé Češky na ulici

Ohodnoťte článok

Znova a znova. Príspevky, ktoré sa objavia na nástenke vašich priateľov a lákajú na kliknutie, sa neustále šíria nové a nové. Dnes láka na údajne Češku, ktorá sa vyzliekla na ulici. Hlúposť. Fotografia je z nemenovaného videa z USA a video po kliknutí nespustíte, pretože žiadne video neexistuje. Stránky lákajú len na zobrazenie ich reklamy. Komentáre na Facebook nachádzajúce sa na cieľovej stránke celkom dole sú falošné a ide o nafingované príspevky, ktoré majú v ľuďoch evokovať názor úžasného videa. Omyl a podvod v jednom.

Webapka nahá žena

inzercia:

Tentoraz podvodný príspevok prinášajúci veľký počet klikov navádza na stránky webapka.sk. Skrytú akciu stránky spravia nie iba pri kliknutí na falošné video, ale aj pri kliknutí kdekoľvek okrem reklamy. preto na stránky vôbec nevstupujte a majiteľa nástenky s týmto príspevkom upozornite, aby si zmazal záznam z poslednej činnosti a príspevok nahlásil.

Neklikať a vstup len na vlastné riziko: (http://webapka.sk/ceska/)

Svinstvo zo strany opakovaných autorov podvodov na Facebooku nepozná stále medze. Čakáme koniec a ten neprichádza. Ale pokračujeme v boji proti tejto špine a upozorňujeme na konkrétne prípady aj naďalej.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené