Sociálne siete

Podvodné FB stránky Babiččin receptář a súťaž o novú Škoda Kodiaq

Ohodnoťte článok

V Českej republike sa podvodným Facebook súťažiam darí podobne ako u nás. Dokonca nie je možné tvrdiť, že by Slováci naivne verili viac, alebo menej. Čechov je menej a sú rovnako tak nepripravení nechránení, voči týmto podvodom, ako všetci ostatní. Stránky Babiččin receptář sú zaujímavé tým, že nejaký obsah majú. Majú silnú základňu fanúšikov a predsa sa degradujú hlúposťou, ako je naivná hlúpa falošná súťaž o Škodu Kodiaq s fotografiou stiahnutou z nemenovaného zdroja.

podvodná súťaž o Škodu Kodiaq na stránke Babiččin receptář

inzercia:

Stránky, ktoré mohli mať nejaký imidž, hoci z neustále neautorských fotografií posťahovaných z rôznych zdrojov. Lenže tak isto ako na Slovensku, aj v ČR platí niekoľko dôležitých zásad.

  • Nie je možné organizovať súťaž na Facebooku. On sám to nepovoľuje. Porušujú to mnohí.
  • Nie je možné organizovať súťaž bez všeobecných podmienok / štatútu súťaže, ktorý sedí a priamo menuje aj konkrétne miesto na Facebooku, akúkoľvek súťaž, ak nemáte prevídzku, sídlo, zodpovedný subjekt, osobu, vyhlasovateľa a sponzora. V opačnom prípade je to len príspevok ukradnutý z obrázkov z Googlu a nasadený na Facebooku s nejakým komentárom. Žiaľ, verejnosti toto stačí ako záruka.

Riziko prichádza skoro. Tieto súťaže predstierajú, že budú žrebovať hlavnú cenu, no reálne oslovujú desiatky až stovky zapojených, že vyhrali druhú cenu, finančnú čiastku. Žiada od nich následne páchateľ poskytnúť čísla platobnej karty, ktoré majú údajne slúžiť na poslanie čiastky. Opakovane do zbláznenia opakujeme, že nieč také možné nie je. Čísa na karte slúžia na platbu vašimi peniazmi za tovar a služby online. Nikde inde. Na poslanie peňazí od niekoho k vám slúži výhradne len a len IBAN v tvare SK00 0000 0000 0000 0000 v závislosti od banky a vášho účtu samozrejme.

Babička neúraduje po prvý krát

Len pripomíname, že identickú súťaž v mnohých detailoch už organizovala iná navlas obsahovo podobná stránka s podobným typom názvu a snahy o imidž. Písali sme o nej už dávnejšie.

Rady našich babiček

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Komentáre sú ukončené