Internetové podvodySociálne siete

Podvodné stránky s logom The Sun lákajú na peniaze a heslo “Mega Moolah”

Podvodné stránky s logom The Sun lákajú na peniaze a heslo “Mega Moolah”
5 (100%) 1 hlas[ov]

Falošná Facebook reklama lapajúca do pasce, následne unikátny podvodný web, šialene posplietaný falošný obsah, drísty od výmyslu sveta, hnusné klamstvá a všetko to je zakončené logom britského magazínu THE SUN v hornom rohu celých podvodných stránok, čím nie len že uvádzajú ľudí znalých značky do omylu, ale porušujú viacero zákonov a práv samotného the Sun. Ani tentoraz nejde o nič iné, len o poriadne drzý podvodný web, ktorý neustále opakuje heslo Mega Moolah. Ide o akúsi hru, ktorej sa nebudeme venovať. Ide tradične o hazardnú finančnú hru, akých je na internete tisíce. Ich systém a zákonné obmedzenia dané zákony SR sú témou samou o sebe.

Megalooh hazardné hry a podvodníci na falošnom webe

inzercia:

Zameriame sa však na stránky a varovanie, prečo nedôverovať ničomu, čo na stránke vidíte.

Priláka vás Facebook a falošná stránka

Všetko to môže pokojne začať tak, že naletíte na poriadne viditeľnú kampaň na Facebooku. Tam si podvodníci vedia veľmi rýchlo vybrať konkrétny vek a záujmy ľudí. Tentoraz stavili na mladších. Nafingovaná stránka Intelligence test pics bez obsahu nalieva peniaze do toho, aby propagovala príspevok, ktorý reálne na stránke ani nemajú. Vyzerá nasledovne:

Megalooh hazardné hry a podvodníci na falošnom webe

Ten však prinúti ľudí klikať, pretože každý chce peniaze. Práve tu začína celé divadlo. keďže nie každý je na internete zbehlý a rozoznáva pochybné stránky a obsah od nepochybného, opäť musíme pridať niekoľko upozornení:

 1. facebook stránka nemá logiku a slúži len na vyvolanie dôvery, že ide o niečo fungujúce.
 2. narazíte na také stránky ako napríklad okeuwbeo(bodka)ru/2016/11/25/5-tips-for-saving-money-on-food-at-university/?utm_campaign=dK0GJg8Tcx&utm_medium=group&utm_content=placement&utm_term=img1android
 3. ak zmažete UTM kód, dostanete sa na maskovanú stránku, odrazu nie je nikde ani stopy po prvom webe.
 4. Ak si všimnete URL, spomína sa v nej nejaké šetrenie peňazí pri jedle na univerzite. falošné stránky nie sú skutočné. odkliky v menu, odkliky na webe, niekde dole, to všetko je fingované.
 5. chýba prevádzkovateľ, kontakt, zdroj informácií
 6. obnovte si stránky a je celkom možné, že narazíte na ďalšiu správu, že ďalší Slovák vyhral zásadnú správu. Fotografia pochádza z amerického youtube kanálu a nemá nič spoločné so žiadnym Slovákom.
 7. pokúšajú sa o vyvolanie lokálnej hystérie, ktorá má prebiehať v hlave zasiahnutého človeka. Tým že sa uvádzajú umelo nasadené aktuálne dátumy sa má vyvolať pocit, že overovať si fakty je “zbytočné”, pretože o tomto ešte nikto nevie.
 8. bezcenné drísty informujú o tom, že ľudia dostávajú peniaze. Akoby len tak, náhodou.
 9. všetko je to len podpora hazardnej hry Mega Moolah. Zrejme len ako provízna podpora. absolútne všetko, čo na tejto stránke nájdete, je falošné a nie skutočné.
 10. žiadna zo spomínaných udalostí sa v žiadnom prípade nestala. Ide o falošné klamlivé a sprosté správy vyvolávajúce u niekoho záujem a hystériu.
 1. Megalooh hazardné hry a podvodníci na falošnom webe

Nevyjadrujeme sa k produktu Mega Moolah a ani k spomínanému “Grand Mondial Casino”, pretože sme ho nevyskúšali. Vyjadrujeme sa k šíreniu, zavádzaniu, klamaniu falošným webom, falošnými komentármi, ktoré nie sú komentáre, ale surovo vsadené dáta do kódu. Zároveň k falošným udalostiam na falošnom podvodnom magazíne, ktorý nikdy neexistoval.
Odporúčame neklikať na tieto reklamy na Facebooku a nahlásiť ich ako podvodné, či škodlivé. Zostáva veriť, že jedného dňa sa Facebook poučí a prestane im dávať priestor.

Ozaj, všimli ste si, že oba varianty vychádzajú z bizarnej situácie? Psychologický dojem, ktorým chceli vyvolať pocit, že aj vy chodíte na záchod, a je to celkom bežné miesto, ktoré nezaberie a neukradne čas… že toto miesto, kde ste len chvíľu a tak netreba presedieť celé hodiny za stolom, môže poslúžiť na výhru závratnej sumy… toto celé má zapôsobiť a presvedčiť. Lenže oba príbehy hovoria o záchode. To vypovedá aj o hodnote a druhu marketingu. Odpadový záchodový marketing. Sami sa tak v tejto chvíli nazvali a ak si na to spomenieme, určite to radi zopakujeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené