Podvodné poukážky do TESCA v roku 2018 na sumu 150 EUR

Podvodné poukážky do TESCA v roku 2018 na sumu 150 EUR
5 (100%) 1 hlas[ov]

Falošné poukážky do TESCA vygenerované online sme tu mali už dávnejšie. Bol to naozaj len jeden z mála prípadov, ktorému sa venovali aj veľké médiá. Samozrejme, týkal sa reťazcov TESCO a LIDL. Tento rok tu ale máme taktiež falošné poukážky do TESCA. Už nie na sumu 100 EUR, ale na sumu 150 EUR. Dokonca na ešte hnusnejších podvodných stránkach ako pred vyše rokom. Tentoraz je to ešte primitívnejšia stránka postavená na wordpress bezplatnom systéme s bezplatnou témou a veľmi chybovým webom.

falošná poukážka TESCO 2018 na sumu 150 EUR

Obsah, ktorý nedáva žiadnu logiku a predsa si stránky trúfajú zobrazovať informáciu o tom, koľko kupónov zostáva a na zdieľanie používať grafiku, ktorá až naivne informouje, že poukážku môžete minúť na čokoľvek a nechať si to. Žiadna poukážka pritom nikdy u nikoho takúto primitívnu formuláciu nikdy nepoužila.

Upozornenie na kľúčové prvky:

  • Podvodné stránky
  • Šírenie na sociálnej sieti zrejme cez nepovolený script, alebo vyžadovanie zdieľania.
  • Grafika zachytáva britské TESCO, nie slovenské.
  • Celé je to hlúpy výmysel
  • Nič podobné nikdy nemôže existovať a fungovať.
  • Použitie loga spoločnosti na vytváranie falošnej ceniny (upozorňujeme, že poukážka je cenina) vydanej pod jej hlavičkou je závažným porušením zákona, nie drobnou srandičkou, ktorú možno autor myšlienky a nápadu pôvodne možno plánoval.
  • TESCO už v minulosti poprelo, že by vôbec niečo takéto vydávali.
  • Neexistuje žiadna vedomosť v TESCU, že by vôbec niekedy mohli niečo podobné fungovať, platiť.
  • Podvodník len zneužil značku pomerne dobre dostupnú a vytvoril klamlivé povedomie o možnosti získať poukážku.
  • Vedomým šírením tohto podvodu môžete prilákať do rovnakej pasce ďalších priateľov.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.