Internetové podvodySociálne siete

Falošná FB súťaž o kuchynskú linku za 180000 na českej stránke Voloviny

Falošná FB súťaž o kuchynskú linku za 180000 na českej stránke Voloviny
4.57 (91.43%) 7 hlas[ov]

Podvodné fingované súťaže na Facebooku o hodnotnú kuchynskú linku na Slovensku prestali. Objavili sa ale v Čechách. Pochybné stránky Voloviny s menom @VolovinyEu organizujú fingovanú súťaž o kuchynskú linku a množstvo Slovákov uverilo. Vizuálna podoba je pritom totožná s mnohými inými podvodnými súťažami. Sedí použitie ikona, jediného odkazu a strohých podmienok. Cena za neuveriteľných 180 000 českých korún už je tak vysoká, že ide o súťaž s nutným prihliadanim úradov. Na tejto súťaži je niekoľko závažných pochybení viditeľných už po vstupe. Upozorňujeme, že neuváženým zdieľaním v podvodných súťažiach podporujete ďalšie šírenie a posilňujete význam takýchto stránok.

Moreno kuchyňa podvodník

inzercia:

Súťaž o kuchynskú linku na stránke VolovinyEu ma minimálne tieto nedostatky.

  • v súťaži používa vizuál cudzej kuchyne ako diela. Autorské dielo použité do marketingovej komunikácie, pričom sa autor a dielo akcie nezúčastňujú, otvára možnosť na oveľa razantnejšie právne postihy. Na obrázku je kuchynská linka Moreno 240, od výrobcu Casarredo.
  • chýba zmysel súťaže. My samozrejme vieme, že ide o hromadné hrabanie lajkov a fanúšikov. Každá slušná súťaž ale neskrýva o čo jej ide.
  • strategické zlyhanie. Zdravé uvažovanie by nedovolilo takto súťaž postaviť. V opačnom prípade totiž niekto daruje 180 000 českých korún za doslova nič.
  • chýbajú podmienky.
  • súťaž sa obmedzuje na nejasné žrebovanie, respektíve vyhodnotenie
  • vysoká hodnota výhry vytvára podmienky zdanenia
  • chýbajú štatút, organizátor, jasná platnosť, pôvod cien. Chýba logika a zdravý rozum.

Čistá kópia iných známych podvodných prípadov s ktorými sme sa dosiaľ stretli a boli medializované. Taktiež ide o typický prípad, na ktorý upozorňoval magazín Touch IT vo vysielaní Tv Markíza a zazneli aj upozornenie z HOAX.sk. Súťaže na Facebooku nie je možné organizovať. Len tolerované sú rôzne menšie súťaže, ktoré by mali viesť na relevantné stránky s presnými pravidlami a pozadím. Ak neviete, komu sa zúčastňujete v akej súťaži, akého organizátora, nikdy sa neprihlasujte. S tým súvisia aj prípady spoplatnených sms údajného kuriéra.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené