Sociálne siete

Pozor na podvodnú FB stránku EPOS alebo FOTOROB a jej súťaže

Ohodnoťte článok

Ďalšie podvodné internetové súťaže, respektíve ilegálne súťaže na Facebooku, ktoré nie sú súťažami, len akousi podivnou praktikou ziskochtivého páchateľa v pozadí. Tentoraz nás upozornila naša čitateľka Marta na stránku, ktorá si zvolila názov v podobe názvu s.r.očky. Trochu netradičné, trochu marketingovo zlyhávajúce, ale ok. Lenže stránka ponúkala súťaže o ceny, s fotografiami čmajznutými z internetu, s nereálnym popisom, znova bez poriadnych podmienok a prezentovala viacero podozrivých ťahov.

EPOS a fotorob

inzercia:

Ten prvý ale na seba nenechal dlho čakať. Nazvali sa ako EPOS, s.r.o. napriek tomu, že nemajú absolútne nič spoločné s takouto firmou. Jej zneužitie – poškodenie firmy tým, že niekto zneužije jej názov, je žiaľ poriadny prešľap vedľa. Poškodená firma by sa mohla na súde domáhať naozaj poriadne veľkého odškodného, keďže ide o priame zneužitie celej podoby oficiálneho registrovaného obchodného názvu. Zrejme to si páchateľ v pozadí tohto podvodu uvedomil, keď náhle zmenil názov na fotorob, s.r.o. Tentoraz neexistujúcu firmu bez žiadnej registrácie.

Do jeho falošných súťaží sa lajklo okolo 6 000 ľudí. Každému tak prišlo upozornenie, že stránky zmenili názov. Práve vtedy zrejme pár ľuďom napadlo, že tu niečo nehrá. Stránka, napriek tomu, že sa snažila vyzerať profesionálne, zlyhávala na obsahu. Nič viac, len jedna súťaž, je momentálne najčastejšia praktika. Celkom nové stránky, žiaden reálny obsah, žiadna odvolávka na prevádzkovateľa, firmu, odkazy na reálne miesta, lákanie na výhru v súťaži, ktorá porušuje azda všetko, čo môže.

Odporúčame nešíriť podobné súťaže medzi svojich priateľov!

Odporúčame nenavštevovať a za žiadnych okolností nezdieľať na Facebooku nič, čo nevyhlasuje skutočný obchod so skutočným pozadím, sídlom a osobami, s kompletnými podmienkami s viditeľným organizátorom a sídlom vyhlasovateľa súťaže, prípadne stránky, ktoré naozaj veľmi dobre poznáte. Zdieľaním týchto podvodných mašinérií, ktoré okrádajú ľudí, sami podporujete šírenie problému a do problémov dostávate dôverčivých priateľov. Celý podvod sa nešíri inak, ako práve povinnosťou príspevok zdieľať a tým ho propagovať cez seba k ostatným.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

Komentáre sú ukončené