Pluska: o “obrovskom” ponížení a vypískaní Róberta Fica v Starej Bystrici

Pluska: o “obrovskom” ponížení a vypískaní Róberta Fica v Starej Bystrici
3.88 (77.65%) 17 hlas[ov]

Denník Pluska, ako je na médium tohto typu zvykom, dokáže vytvoriť z ničoho niečo, len kvôli predajnosti článku. Oslavy Zvrchovanosti, ktoré sú v Starej Bystrici každoročne organizovaným podujatím s mimoriadnym významom, ktorý si však veľmi ľudia neuvedomujú, hoci sú obdobou 4. júla pre USA, prilákajú mnoho priaznivcov z celých Kysúc, aj z ďaleka. Keďže ale nemáme možnosť byť pri mnohých podujatiach a zhodou okolností sme priamo z Kysúc a boli sme na Oslavách zvrchovanosti, radi by sme vyvrátili informáciu o tom, že publikum vypískalo expremiéra Fica.

Fico pískanie

zdroj: pluska.sk, screenshot 18.7.2018 ráno

HOAX.sk je apolitický portál a nebudeme sa zastávať žiadne politickej strany či predstaviteľov. V prípade, kedy sme priamo boli súčasťou podujatia je však z našej strany férové a na mieste uviesť pravdu pri mediálnom HOAXE, ktorý má zrejme len posilniť nenávisť voči jedinej konkrétnej osobe. Ako to bolo s pískaním publika?

Pluska píše o obrovskom ponížení, pritom nikto nebol ani ponížený a ani sa ponížený necítil. Obrovské bolo len nadšenie novinárov, keď mali jediný predajný námet na článok, keď už nepovažovali za zaujímavé informovať o kvalitách podujatia. Je tiež otázne, na čo tam boli médiá, ak jediná informácia prišla táto.

Tisíce návštevníkov v publiku určite nepískalo. Len pár jednotlivcov stojacich vzadu, ktorý pískali a bučali, boli neznáme tváre, ktoré v žiadnom prípade neboli z obce, alebo okolitých obcí. Aj podľa slov iných návštevníkov to boli mladší hulváti. Vstup na veľké podujatie je pritom bezplatný a ani zisťovanie totožnosti neprichádza do úvahy. Treba podotknúť, že týchto pár provokatérov, ktorí sa ozvali len počas príhovoru expremiéra Fica, nebolo publikom. Pískajúcich či hvízdajúcich ľudí bolo asi spolu 6. A presne toto je priatelia dôvod na článok v čítanom denníku, ako príklad podivnej manipulácie s verejnosťou, ktorá má získať pocit, že šlo o masovú nenávisť.

Pre prítomné médiá však neboli zaujímavé vystúpenia, fungujúce služby, zabezpečená bezpečnosť, toalety, stánky, stravovanie a upravená obec, ani zhruba 3 000 návštevníkov, ktorí si užili v podstate letný festival bez toho, aby museli platiť za kultúrny zážitok. Je zarážajúce, že nič z toho nebolo tak zaujímavé, aby o tom mohli novinári priniesť masovo zaujímavú tému. Zaujímavé a hlavné bolo pre nich pár neznámych ľudí, ktorí pískali na Fica.

Nuž ale takýto sme národ. O slušnosti a pohostinnosti Slovákov tliachame len my sami, ale v skutočnosti sme ten najnehostinnejší národ v Európe, čo žiaľ dokazujeme pri službách v cestovnom ruchu, vybavenosti a skutočnej vzájomnej pomoci. Česť výnimkám v podobe menších obcí, kde ešte stále nie je nutné zamykať brány, a ľudia si všimnú (aj pomôžu), keď zakopnete a spadnete na zem. Na Slovensku máme v spoločnosti a medzi novinármi taký bordel, že dnes pokojne hvízdajúci burič mohol byť tým, čo dal námet na článok. Ale ďalšie úvahy a predpoklady už nie sú cieľom tohto článku.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

2 komentáre

  1. Renáta január 20, 2019
  2. Vladimír Jurišta apríl 19, 2019