HOAX

Pluska: o “obrovskom” ponížení a vypískaní Róberta Fica v Starej Bystrici

Pluska: o “obrovskom” ponížení a vypískaní Róberta Fica v Starej Bystrici
3.88 (77.65%) 17 hlas[ov]

Denník Pluska, ako je na médium tohto typu zvykom, dokáže vytvoriť z ničoho niečo, len kvôli predajnosti článku. Oslavy Zvrchovanosti, ktoré sú v Starej Bystrici každoročne organizovaným podujatím s mimoriadnym významom, ktorý si však veľmi ľudia neuvedomujú, hoci sú obdobou 4. júla pre USA, prilákajú mnoho priaznivcov z celých Kysúc, aj z ďaleka. Keďže ale nemáme možnosť byť pri mnohých podujatiach a zhodou okolností sme priamo z Kysúc a boli sme na Oslavách zvrchovanosti, radi by sme vyvrátili informáciu o tom, že publikum vypískalo expremiéra Fica.

Fico pískanie

inzercia:

zdroj: pluska.sk, screenshot 18.7.2018 ráno

HOAX.sk je apolitický portál a nebudeme sa zastávať žiadne politickej strany či predstaviteľov. V prípade, kedy sme priamo boli súčasťou podujatia je však z našej strany férové a na mieste uviesť pravdu pri mediálnom HOAXE, ktorý má zrejme len posilniť nenávisť voči jedinej konkrétnej osobe. Ako to bolo s pískaním publika?

Pluska píše o obrovskom ponížení, pritom nikto nebol ani ponížený a ani sa ponížený necítil. Obrovské bolo len nadšenie novinárov, keď mali jediný predajný námet na článok, keď už nepovažovali za zaujímavé informovať o kvalitách podujatia. Je tiež otázne, na čo tam boli médiá, ak jediná informácia prišla táto.

Tisíce návštevníkov v publiku určite nepískalo. Len pár jednotlivcov stojacich vzadu, ktorý pískali a bučali, boli neznáme tváre, ktoré v žiadnom prípade neboli z obce, alebo okolitých obcí. Aj podľa slov iných návštevníkov to boli mladší hulváti. Vstup na veľké podujatie je pritom bezplatný a ani zisťovanie totožnosti neprichádza do úvahy. Treba podotknúť, že týchto pár provokatérov, ktorí sa ozvali len počas príhovoru expremiéra Fica, nebolo publikom. Pískajúcich či hvízdajúcich ľudí bolo asi spolu 6. A presne toto je priatelia dôvod na článok v čítanom denníku, ako príklad podivnej manipulácie s verejnosťou, ktorá má získať pocit, že šlo o masovú nenávisť.

Pre prítomné médiá však neboli zaujímavé vystúpenia, fungujúce služby, zabezpečená bezpečnosť, toalety, stánky, stravovanie a upravená obec, ani zhruba 3 000 návštevníkov, ktorí si užili v podstate letný festival bez toho, aby museli platiť za kultúrny zážitok. Je zarážajúce, že nič z toho nebolo tak zaujímavé, aby o tom mohli novinári priniesť masovo zaujímavú tému. Zaujímavé a hlavné bolo pre nich pár neznámych ľudí, ktorí pískali na Fica.

Nuž ale takýto sme národ. O slušnosti a pohostinnosti Slovákov tliachame len my sami, ale v skutočnosti sme ten najnehostinnejší národ v Európe, čo žiaľ dokazujeme pri službách v cestovnom ruchu, vybavenosti a skutočnej vzájomnej pomoci. Česť výnimkám v podobe menších obcí, kde ešte stále nie je nutné zamykať brány, a ľudia si všimnú (aj pomôžu), keď zakopnete a spadnete na zem. Na Slovensku máme v spoločnosti a medzi novinármi taký bordel, že dnes pokojne hvízdajúci burič mohol byť tým, čo dal námet na článok. Ale ďalšie úvahy a predpoklady už nie sú cieľom tohto článku.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
1

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

2 Comments

  1. bola somo tam. Keď sa ozval nejaký čo tam pisknul tak sa dosť veľa ľudí pozrelo tým smerom a bolo tam pár mladých, šlo o dve rôzne miesta. Ja osobne som ich nepoznala, a pamatam si to dodnes. Už ubehlo pár mesiacov ale i tak by som nepovedala že to bolo na článok. Nemyslím váš, ale ten bulvárny. Celé oslavy zvrchoovanosti sú veľká vec. pre ľudí sú robené bez toho aby museli platiť. každý si to váži a keď sa niekto z vládnej strany objaví tak do toho nemusíme ťahať to zaužívané, to čo práve letí. mám na mysli nenávisť smerom k Smeru a láska k transparentmo v ulici. Možno preto, že nie každý musí ísť strikne s davom alebo vôbec riešiť politiku. že?

  2. presne tak, pár cudzích provokáterov. Chceli sme im dať na papuľu, no zdymli…kurvy vymleté, ešte ráz prídu a už nám neujdú…
    Vlado

Komentáre sú ukončené