Spam

Nová sociálna sieť globallshare.com, ktorá vám platí svojimi akciami

Ohodnoťte článok

Reakcia na slovenský spam: V emailových schránkach dokonca neexistujúcich mien a rôznych mixov vytipovaných adries sa objavuje pozoruhodný spam. Tento spam je rozposielaný ďalej ďalšími osobami, ktorí ho posielajú ľuďom vo svojich kontaktoch, alebo pod iným menom rozposielajú email na adresy získané niekde na webe. Emailová správa hlási, že prichádza s novou sociálnou sieťou, ktorá bude na spôsob Facebooku a sľubuje vám zarábať peniaze, prípadne akcie tejto sociálnej siete, pokiaľ sa zaregistrujete do určitého dátumu. Zaráža nás spôsob, akým je možné stať sa akcionárom a spôsob, akým sa táto údajne sociálna sieť šíri. Zaráža aj fakt, že po údajnej registrácií nenájdete žiadnu zmienku o akciách a teda nič o zisku, pokiaľ hľadáte, nájdete emaily rovnakého znenia s inými dátumami a smrdí tu toho ešte oveľa viac. Kým v zahraničí sa už prihlásilo množstvo ľudí zaslepení sľubmi o lepšej sociálnej sieti ako je Facebook, na Slovensku sa vlna spamu začína šíriť až teraz.

GloballShare spam

inzercia:

Neverte
Stať sa akcionárom a získať akcie, to chce upozorniť na niečo také iným spôsobom ako len v emailovej adrese snažiacej sa nalákať návštevníka. Priveľmi nám to smrdí, pretože po registrácií a prihlásení sa dostávate do kópie Facebooku len v červenej verzii. Nie je nám známe, do akej miery sú chránené osobné údaje a na čo všetko budú použité. Z toho dôvodu sme neuviedli pravé údaje. Reklamy je priveľa. Čo ale zaráža ako ďalšie, nikde nie je zmienka o akciách a o zarábaní. Spam, ktorý vám príde pritom láka na zárobok a láka na získanie akcií.

Kde je problém?
Objavili sme emaily, ktoré sľubovali získanie akcií, pokiaľ sa registrujete do určitého dátumu. Potom sa stratí šanca získať akcie sociálnej siete. Lenže potom sme našli opäť ďalší email, ktorý priniesol celkom iný dátum. Dnes sa najviac šíri verzia, že je nutné sa zaregistrovať čo najrýchlejšie do konca januára, inak sa stratí šanca získať akcie. Do šľaka, tak už sa dohodnite!… praktiky, ktoré sa snažia nalákať na výhodné akcie a super príležitosti a zároveň strašia deadlinom, ktorý určuje akúsi hranicu, kedy klient, či prijímateľ stráca na niečo nárok, sú veľmi obľúbenou praktikou podvodníkov, ale môžu byť aj praktikou aktualizácie prvotného údaju na nový a nový. V tomto prípade však nenachádzame nikde informácie o úprave a predlžovaní tejto lehoty, len podobné emaily s rôznymi dátumami podľa toho, kedy boli odoslané.

Náš záver
Služba Globallshare.com postavená na nie príliš ideálnej doméne s dvoma L s pridlhým názvom ponúkajúca len 5 jazykových mutácií neponúka nič, čo potrebujete, čo by vám prinieslo reálne peniaze, a čo by vôbec stálo za venovanie svojho času. Ide o kópiu Facebooku s väčšími reklamami. Neriešime ďalej fungovanie tejto služby.
Spam, ktorý sa momentálne šíri, obsahuje referenčný kód konkrétneho človeka, a spam je vykonávaný v jeho réžií. Registrácia cez neho potom znamená neznámy zisk pre tohto odporúčajúceho. Sľubovanie akcií a zárobku v rôznych emailoch je vykonávané už registrovanými členmi, ktorí chcú v tomto pyramídovom systéme získať čo najviac ľudí pod seba. Nie je nám známe, ako veľmi do tohto omylu o akciách a zisku uvádza ľudí samotná služba, pretože nekomunikuje v slovenčine a slovenské, či české texty sú vytvárané len ľuďmi na Slovensku a v Čechách, ktorí chcú čo najviac ľudí pod seba.

Model: Fero dostal spam o tom, že môže zarobiť ničnerobením poriadny balík, no musí sa registrovať do systému. Pochopí, že ide o pyramídový systém, no i tak svoje unikátne číslo uvedie v emailovej správe a odošle priateľom. Po registrácií niekoľkých z nich pravdepodobne pochopí, že zbieraním ľudí pod sebou predsa len získa nejaké kredity, prípadne len niečo, čo nám nie je zatiaľ známe. Rozhodne sa preto získať oveľa viac adries a ľudí registrovaných pod ním a vydá sa na internet pozháňať emailové adresy, prípadne zakúpi na webe databázu s kradnutými adresami. Zakúpenie emailových adries na internete legálnou cestou je podľa “predajcov” možné, no nikdy to nie je pravda, keďže databázu klientov a jej zdieľanie je nemožné považovať za čin právne v poriadku bez odpredaja celého majetku a prechodu firmy ako celku. Takýmto spôsobom sa email o tejto veci dostáva medzi ľudí a verejnosť, ktorá nikdy nemusela prejaviť záujem o niečo podobné. Odosielateľ je však vždy vystopovateľný a odporúčame sa brániť.

Vinník: Problém na Slovensku netvorí ani tak služba samotná, ale ľudia, ktorí posielajú spam s propagáciou tejto služby a uvádzajú prijímateľov spamu do omylu, lákajú na získanie finančnej odmeny. Sociálna sieť, kde sa dá zarábať len získavaním ľudí pod seba, nemôže byť sociálna sieť, ale obchodná služba. Preto praktiky spojené so ziskom, zárobkom a fungovaním v spojitosti s akciami podliehajú úradom kontrolujúcim obchod a obchodné praktiky na Slovensku. Odporúčame obrátiť sa práve na ne, pokiaľ ste oslovení na svojej emailovej adrese neznámymi ľuďmi navádzaním na zapojenie sa do takýchto druhov služieb. Prvým dôvodom, prečo sa brániť, je zneužitie Vašej emailovej adresy a preto žiadajte informácie:

  • na základe čoho bol email odoslaný / dôvod
  • v akom rozsahu sú u odosielateľa vedené osobné údaje
  • upozornite ho na absenciu možnosti odhlásenia / žiadajte odhlásenie

Úrady informujte až vtedy, pokiaľ odosielateľa nepoznáte, ak nedôjde k vyjadreniu a zostávate v obavách o svoje osobné údaje, pokiaľ dôjde k opakovanému zneužitiu vášho osobného údaju, prípadne ak z emailovej správy získavate pocit ohrozenia a ovplyvňovania, ak by sa správa akokoľvek snažila presvedčiť o nutnosti sa registrovať.

V skutočnosti ide o spam lákajúci na PYRAMÍDOVÝ SYSTÉM ZÁROBKU, aj keď sú nám informácie o forme a spôsobe zárobku neznáme. Prijímateľ spamu je však nalákaný práve na zárobok a podmieňuje ho pravdepodobne „ pyramídovaním“, čo je spolu so zneužitím osobných údajov ako je emailová adresa v konečnom dôsledku porušením hneď niekoľkých zákonov. Váš prvý krok bude nutné vykonať proti odosielateľovi emailu a používateľovi referenčného čísla.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené