Spam

Nevyžiadaný spam z Posleme247.cz na Z-Ciziny.cz

Ohodnoťte článok

Nie sme sami, vytočení a prekvapení. Hromadia sa nám spamy na konkrétne adresy. Jeden presný zoznam emailových adries momentálne zrejme “zberateľ” predal viacerým subjektom, pretože sa so spamom roztrhlo vrece. Každý chce zaujať miesto na Vianoce a medzi vianočnými nákupami.

Z-ciziny spam od Posleme247.cz

inzercia:

Radi by sme upozornili na nový spam, dokonca na český spam, ktorý si robí zo slovenských emailov holbník. Dorazil nám email z:

Return-Path:
Received: from mail.posleme247.cz (mail.posleme247.cz [193.150.15.25])
Received: by mail.posleme247.cz with http id zSsmGtBxyBiA;
From: Z-ciziny.cz

Podvodne fungujúce rozposielanie
Ktorý smeruje na stránky Z-ciziny.cz s ponukou oblečenia. Newsletter pritom vyzerá na profesionálne pripravený a zostavený nie amatérskou cestou. Preto udivuje, ako je možné, že sa naše pasce ocitli medzi adresátmi. Odosielateľa Posleme247.cz sme doteraz nikde nevideli. Pri pokuse vstúpiť na portál sa objaví typické hlásenie. Je tak vysoká šanca, že ide o podvodnú službu. Toto označenie dávame na základe adekvátnych opodstatnení. Odosielateľ nemá súhlas na používanie a adresovanie nevyžiadaných ponúk, žiaden súhlas neprebehol. Dokonca vám spam odosielajú bez akéhokoľvek vysvetlenia, posielajú ho bez akejkoľvek možnosti sa brániť. V emailovej správe hľadáte odkaz na odhlásenie zbytočne na miestach, kde ho čakáte. Je totiž celkom hore – odhlásenie je zbytočné, hneď o 10 minút nám dorazil ďalší spam, opäť na rovnaký email. Novší spam preveríme, zosumarizujeme a zrejme ho tiež oznámime v článku. Je pre nás záhadou, ako vlastne funguje celé Posleme247.cz, ak szobrazuje len podivné hlásenie “B1450004011.298411 … I have nothing to say …” a hoci sa vyhovára, že nemá čo povedať, má čo povedať a očividne o ňom ešte budeme počuť.

Odporúčame preposlať podnet na UOOU.cz s dôrazom a pripomienkou toho, ako email vyzerá.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené