Spam

Media-Graf už predáva kalendáre a nikto sa o informáciu nežiadal

Ohodnoťte článok

Neutíchajúci starý problém a nová doména, ktorá nás vo veľkom spamuje. Začali prichádzať ďalšie spamové emaily, ktoré sa nedajú za žiadnych okolností zmazať. Tentoraz je to doména a email info@kalendare2017.space, ktorý nám odosiela správy s obsahom o ktorý sme sa nikdy nežiadali ani my a ani ktokoľvek z vás, kto nám preposiela tieto emaily.

vydrbané kalendáre

inzercia:

Viete, hoci ste ani nechceli

Dozvedeli sme sa tak v podstate dôležité veci. Presne ako sme očakávali a očakávali to aj naši čitatelia, rovnaký obsah posielaný údajne externou agentúrou s rovnakou menovanou spoločnosťou, sa nám dostáva do schránok neželane. Do osobných schránok, kde by sme radi mnohí správu označili ako spam, no onedlho to bude zas nový odosielateľ na novej zvláštnej doméne a koncovke, akých majú nakúpených azda 30 do zásoby.

Co je psáno, to je dáno
Nie, tento článok nie je útočný, ani nikoho nepoškodzuje. Poškodenými sú skôr schránky Slovákov, ktoré dostávajú emaily s takýmto znením. Je celkom jedno, kto to posiela. Článok hlavne spomína, čo email obsahuje. Najväčší problém, ktorý sa celej veci týka je neschopnosť tento spam zastaviť. Označovanie nepomáha. Zatiaľ zaberá filtrovanie slov ako: mediagraf, media-graf vo filtroch. Naďalej sa však vaše adresy nachádzajú v neznámych databázach kopírované nespočetne krát. Asi je to už údel bežnej emailovej adresy trpieť aj takýto druh spamu, ktorý neobsahuje ani tú slušnosť, že popíse dôvody prijatia a možnosti odhlásenia. Ale aj takto a to dá robiť, beztrestne šíriť spam…. pretože ho údajne neposiela samotá spoločnosť, ktorej tvorí tržby.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené