Internetové podvody

Pozor na Knee Active Plus, ďalší podvodný zázrak a prof. Richard Mikle

Pozor na Knee Active Plus, ďalší podvodný zázrak a prof. Richard Mikle
4 (80%) 1 hlas[ov]

Podvodníci sa nedokážu zastaviť. Prichádzajú Vianoce a to je najlepšie obdobie na lákanie do pasce ľudí, ktorí by za bežných okolností žiaden zázrak nekupovali. Zázraky podvodníci ale ponúkajú. Dnes si ukážeme, ako stačí jediná doména na to, aby ste v nej prevádzkovali dva rôzne weby, dva rôzne inštitúty a stále podvod predávajúci Knee Active Plus, zázrak na kolená. Nelogické, absurdné, drzé, hnusné, ilegálne a predsa reálne. Čo máme na mysli? Na rôznych stránkach nájdete reklamu smerovanú na akési nové objavy v rámci ochrany kĺbov.

Poznámka: Na hnusný podvod okolo zázraku KNEE ACTIVE PLUS sme upozornili už v roku 2017. Vtedy ho vymyslel niekto iný, ako ho vymyslel dnes. Ani vtedy dotyčný odborník neexistoval a neexistuje ani ten, koho vyhlasujú za autora dnes.

Knee Activ podvodný šmejd, liečivo na kĺby

inzercia:

Z reklamy sa dostanete na doménu:

https(2x lomeno)blasto-pasto4.com/sk/ – podvodné stránky, ktoré sa hrajú na akýsi Slovenský lekársky portál.

  • V žiadnom prípade nič také neexistuje
  • Všetko na stránke je podvodné, nepravé, vymyslené nereálne
  • Smeruje na kúpenie tohto podvodného šmejdu na stránkach oficiálneho predajcu… a teraz sa podržte….

Knee Activ podvodný šmejd, liečivo na kĺby Richard Mikle

https(2x lomeno)blasto-pasto4.com/order/sk/ – stránky oficiálneho predajcu, ktoré nesú logo a identifikujú sa ako akýsi neznámy Central rheumatology institute. Ale na základe čoho je centrálny? V rámci akého územia či oblasti? Ako vôebc môžu používať takýto nezmyselný názov, keď nič také ani neexistuje? A najmä, všimli ste si, že sme stále nešli preč, ale sme na tej istej nezmyselnej hlúpej doméne blasto-pasto4.com? Bezcenná, s pomĺčkou, bez logických pojmov a s číslom. Príklad najhoršej možnej kombinácie znakov v doméne, čo z nej robí bezcennú podobne, ako bezcennou je aj látka, čo ponúka.

Prečo šmejd?

Látka prezentovaná podvodným marketingom, absolútne absurdnými tvrdeniami, výmyslami, neexistujúcim odborníkom, o ktorej sa nedozviete absolútne nič iné na iných miestach, a vychvaľujú ich len tieto stránky, nemôžeme nazvať inak.

V Čechách je Richard Mikle uvádzaný ako Marek Pytlák

Nie je to celkom obvyklé, že sa podvodom venujú aj veľké médiá. Lenže znova to nie je Slovensko, ale susedné Čechy. Tam sa portál iDnes.cz naozaj zaoberal podvodníkmi, akých riešime deň čo deň. Pozrite si článok na iDnes.cz, ktorý upozorňuje na tento problém z pohľadu českých stránok. Tam je falošné meno prezentované ako Marek Pytlák. Škoda len, že si autori článku nenašli aj podstatnú informáciu. Že všetky stránky tejto podvodnej siete si odborníkov vymýšľajú, žiadnu Nobelovu cenu nezískajú, ale hlavne že fotografie majú z fotobanky, mená vycucané z prsta, náročnosť a celé pozadie rovnako tak.

 

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
19
Šťastný
2
Milujem to
0
Nie som si istý
1
Hlúposť
6
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené