Internetové podvodySociálne siete

Jaroslav Haščák z Penty zneužitý v internetovom podvode Bitcoin Pro

Jaroslav Haščák z Penty zneužitý v internetovom podvode Bitcoin Pro
4.6 (92%) 5 hlas[ov]

Upozornenie pred vážnym internetovým podvodom propagujúcim aplikáciu Bitcoin Pro, ktorú vydávajú ako dielo buď Petra Kellnera pre ČR,  alebo dielo Jaroslava Haščáka pre návštevníkov zo Slovenska. Falošná aplikácia na údajné automatické obchodovanie vás priláka na investovanie peňazí do pochybného a žiaľ nefungujúceho systému na zarábanie bez akejkoľvek záruky. O peniaze tak „investor“ prichádza v podstate okamžite.

Reklama na Facebooku:

Pozrite si zaujímavý report toho, aké všetky reklamy stránka prezentuje. Haščák, podvodné tvrdenie, jeho fotografie, nezmyselné obrázky na rôzny spôsob a klamstvá.  Viac na:  facebook.com

Bitcoin Pro internetový podvod Jaroslav Haščák Facebook reklama

inzercia:

Na Facebooku sme nedávno narazili na podvodnú reklamu smerovanú cez falošný link do ešte podvodnejšieho webu, kde miliardár Petr Kellner predstavuje akýsi software, či metódu na zarábanie cez BitCoin. Absurdnú hlúposť, ktorá sa snaží chytiť do pasce dôverčivcov. Presne ten istý podvod má aj slovenskú verziu, v ktorej je fotografia Haščáka, tvár spoločnosti Penta. Je pritom opäť absurdné, že by vôbec takto vplyvný človek trávil čas s nejakým podvodným reportérom a odhaľoval mu nejaké postupy a tajomstvá svojich ziskov. Zisky plynú z obchodovania a investícií. V žiadnom prípade nie z podvodnej aplikácie a obchodovania s BitCoinom a už absolútne by sme meno Haščák nespájali s týmito podvodnými stránkami a vôbec všetkým, čo sa spája s propagáciou tohto podvodu.

Podvodné stránky:

Ak nemáte presný odkaz, doména hednew.com je vám na nič. Podvodníci článok ukryli, aby bol prístupný len z reklamy a neoveríte si ho ani len s Googlom. Musíte vedieť, ako znie celá adresa. Uvedená v závere článku ako LINK2.

Bitcoin Pro internetový podvod Jaroslav Haščák

foto: nebezpečná podvodná stránka zarábajúca na províziách z každej obete, ktorú pošle si stiahnuť aplikáciu na údajné závratné zisky. Zabudnú ale povedať, že naozaj prináša zisky. Nie však vám. Samozrejme, celý podvod nemá nič spoločné s Pentou a Jaroslavom Haščákom.

Reklama na Facebooku

Byť pripojený na Facebook znamená byť vystavený tvrdeniam o závratných ziskoch. Podvodné reklamy ťa vtiahnu do hnusných podvodov a ešte budeš mať pocit, že niečo znamenáš, pretože si pochopil článok a chceš zarábať. Primitívny článok však má množstvo dier a chýb. Dostaneš sa naň cez falošnú reklamu s tvárou Jaroslava Haščáka, snímkou drahého člna a drahého luxusného domu.

Príspevok je pod hlavičkou, respektíve pod nejakými neznámymi a v podstate bezvýznamnými Facebook stránkami Koper mag –  LINK1. Po kliknutí na link sa dostanete do LINK2 kde sa dozviete šokujúce informácie.

 • Nadpis: Jaroslav Haščák Investoval Do Startupu 1,5 Milióna Eur, Pričom Tvrdí „Toto Je Budúcnosť“
 • Svietia tu logá slovenských televízií, akoby sa mali pokúsiť vyvolať dojem, že Haščák to prezradil už všade, všetci to vedia, len ty nie a mal by si to hneĎ napraviť.
 • Autorom článku má byť redaktor Jozef Kuciak.
 • Na snímke vidieť aj pána Bielika, moderátora TA3.
 • Haščák podľa tohto podvodného webu tvrdí: „„Uspel som vďaka tomu, že som rýchlo využíval nové príležitosti – bez akéhokoľvek zaváhania. A práve teraz je mojím najvýnosnejším spôsobom zarábania program na automatické obchodovanie s kryptomenami zvaný Bitcoin Pro. Ide o najväčšiu príležitosť rýchlo vybudovať veľké bohatstvo, akú som v živote dostal. Všetkých nabádam, aby si to pozreli, skôr než to banky zakážu.““ Čo je nemysliteľná absurdná hlúposť.
 • Priam šokujúco pôsobí veta zo stránky, ktorá doslova píše „Za platformou Bitcoin Pro stoja viacerí z najväčších technologických géniov súčasnosti, ako sú okrem iných napríklad Richard Branson, Elon Musk a Bill Gates.“
 • Nachádza sa tu vymyslený pán Ján Koreň, falošný príspevok z Facebooku o kúpení drahého auta bratovi, pritom všetko, ešte aj typ grafiky je z USA.
 • Na stránke je niekoľko komentárov žiaden z nich však nie je skutočný.

Akési neznáme Hepino.com

Druhý príklad je tiež reklama na Facebooku, ale stránka LINK4. Tá smeruje zase na iný podvodný web, no rovnaký obsah. Stránky HEPINO.com sú presne rovnaký príklad. Nefungujú ak ich zadáte ako doménu, no na skrytom linku je už všetko. Viac na LINK5.  Nižšie snímka reklamy, ktorá reálne patrí pod FB stránku LINK4, no ide len o fingovanú stránku, prípadne odkúpenú, aby sa cez ňu mohla prezentovať a kamuflovať podvodná reklama.

Podvodné stránky, Haščák a Hepino

Tretí vizuál

Týka sa ho link na ďalšiu zneužitú fingovanú Facebook stránku celkom mimo misu LINK6 a stránky, kam sa dostanete po kliknutí na link v príspevku LINK7

Haščák podvodné stránky zneužívajúce jeho meno

Stránky s aplikáciou Bitcoin Pro

Celá podvodná stránka smeruje na smiešnu stránku, údajnú oficiálnu stránku Bitcoin Pro – LINK 3. Stránky umiestnili na svoju hlavnú stránku video, ktoré je zostrihom rôznych reportáží, ktoré reálne nemajú nič spoločné s touto aplikáciou a nejde videá, ktoré by boli súčasťou aplikácie. Sú to len príspevky k téme Bitcoin, ktorá reálne bola populárna, no dnes, keď BitCoin nemá svoju hodnotu a nie je tak zaujímavý, je podivné vôbec ho propagovať a sľubovať závratné zisky cez pochybnú aplikáciu. Zaráža jedna vec… mimo iných. Údajní šťastní majitelia nových závratných súm. Ich fotografie a mená. Čo je toto za ďalšie podvodné svinstvo a ťah na ľudí?

Bitcoin Pro internetový podvod neexistujúci zákazníci

 • Vidíte tých údajných ľudí, ktorí zarobili nemalé peniaze? Nechutný podvod na ľudí opäť zneužíva dôverčivosť a očakávania ľudí. Reálne nejde o žiadnych zákazníkov, ktorí by mali skúsenosti. Nikto nezarába závratné sumy pomocou tohto internetového podvodu. Pozri sa na krásne dievča s modrou oblohou za ňou. Snímka tohto dievčaťa je vo veľkom rozlíšení už niekoľko rokov ako pozadie tejto stránky. https://www.soycarmin.com/buenavida/horoscopo-semana-mhoni-vidente-signos-zodiaco-20190721-0023.html

Bitcoin Pro internetový podvod a zneužité dievča

 • Vidíte toho mladého černocha s veľkým úsmevom? Asi máme mať pocit, že je šťastný, pretože získal závratnú sumu na Bitcoin Pro. Zabudnite. Ide o ukradnutú fotografiu, podobne ako sú kradnuté všetky na celom tomto webe. Originálnu celú veľkú snímku má množstvo stránok. Mladík je z fotobanky. Nájdete ho napríklad na portáli organizácie https://uwci.org/ alebo tu: https://uwci.org/social-innovation-fund/.

Kto je zodpovedná osoba, firma, prevádzkovateľ? Aké sú obchodné podmienky? Nikde nič. Jeden hnusný výsmech. Žiadne meno, žiaden email, žiaden kontakt, žiadne sídlo. Pošlete peniaze niekam, o čom netušíte nič a nikdy ani peniaze nemusíte dostať späť. Neexistuje žiadna záruka, pomoc, neexistuje ani len štátna príslušnosť. Netušíte, do akej krajiny vlastne niekomu peniaze pošlete.

Upozornenie

Všetko, každé jedno meno, tvár, komentár, názor, informácia, citácia, slovné spojenie, prvky, odkliky, stránky, doména, nákupný proces, obchodné podmienky, prevádzkovateľ (neexistuje)… všetko je na tejto stránke falošné. Predstavuje riziko pre Vaše peniaze, ale aj pokojný život. To, čo stránky prezentujú môže reálne vyvolať pocit, že ide o fungujúci nástroj. Neodporúčame ho využívať vzhľadom na podvodné praktiky, zneužívanie televízií na falošné tvrdenie o vysielaní reportáže a za úbohé je považovateľné aj to, aké meno si vymysleli pre údajného reportéra.

 • LINK1: https://www.facebook.com/Koper-mag-108272333988823/
 • LINK2: https:(2x lomítko)hednew.com/rozhovor-uspech-najlepsia-prilezitost-rou/?b2=skonduktorius-1&fbclid=IwAR2YJvjxCttp0-6pUmj7H6czG4pL9NpI3Ul9PX-o6-g691dUYnUFgzO6Z28
 • LINK3: https:(2x lomítko)secured-offer.com/EN/BPRO/
 • LINK4: https://www.facebook.com/Internet-Atlantis-104302211057693/
 • LINK5: https:(2x lomítko)hepino.com/wellfin-companyrauko/?b2=03&fbclid=IwAR3BSxrt61MXxV4q7dGHhnftu58ypkyZ5JHYqoTSiIlhO4vb1QATxrNNZX4
 • LINK6: https://www.facebook.com/Quality_time-102754637881847/
 • LINK7: https:(2x lomítko)hednew.com/qualitime-orok/?fbclid=IwAR2BcjuEG0Uq5WXX0u-BVGqEJVLj9IlNW0VbAB-htb8sTCyd_SMW4GF2j8U
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
3
Šťastný
1
Milujem to
2
Nie som si istý
1
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  5 Comments

  1. Zdravim.
   Uz uzneuzili aj meno Leos Mares
   http://palici.info/b/sk/skpetrmo/

  2. Dovolím si nesúhlasiť s tvrdením Martina Hodása, že ide o veľmi nepodarený pokus.
   https://zive.aktuality.sk/clanok/144399/bitcoin-je-zivotna-prilezitost-tvrdi-falosny-lasica-kollar-aj-hascak/
   Práve naopak, ide o mimoriadne prepracovaný pokus, do ktorého išlo zjavne veľa úsilia, nielen s desiatkami hodnotiacich článkov vytvorenými skutočnými ľuďmi a s falošnými besedami, ale už podporeného aj nakrútkami na Youtube… no azda najprekvapujúcejšie je to, ako prudko sa rozšírili články s odporúčaniami… Kto je za nimi? Nejakí Židia…? Alebo len priaznivci slednice Priatelia? Len tak usudzujem z mien použitých v jednej falošnej besede.

   Samozrejme, už to nie je Bitcoin Pro, ale Bitcoin Evolution – čo je asi najlacnejší a najúčinnejší spôsob, ako ten podvod zakryť, keď sa len zmení jeho meno, ale zvyšný obsah, pomerne náročne vytvorený, sa môže znovu použiť. Žiaden z nových článkov však už nevykazuje chyby popisované vo vyššie uvedenom článku.
   Tvorcovia („Jozef Kuciak“) a účinkujúci („Jaroslav Haščák“) v ňom zostali tí istí. Je zrejmé, že sa na tom podieľal aj niekto zo Slovenska. 😉

  3. Dobrý deň. Tento hoax sa stále objavuje, len zakaždým s iným obrázkom. Keď kliknete na ten obrázok, objaví sa tam ten pôvodný s pánom Bielikom z TA3 , naposledy s Petrom Saganom. Keď som pátrala o čo ide zistila som, že ide o nejakú lotériu alebo pyramídovú hru. Ak sa tam zaregistrujete, budú vám niekoľko krát volať čísla z rôznych miest v Európe a žiadať vás, aby ste vložili 250€. Budú vám posielať SMS a písať Emaily.

  4. Práve som sa s tým stretla zavolal mi pán /hovoril po rusky/ že mám vložiť 250€ povedala som mu že nemám nech zavolá o pár dní
   Aspoň mu poviem že som sa informovala na polícii že je to podvod a že ho mám nahlásiť možno dá pokoj

  Komentáre sú ukončené