Sociálne siete

ElektroRoka alebo ElektroObchod, podvodná facebook súťažná stránka

ElektroRoka alebo ElektroObchod, podvodná facebook súťažná stránka
5 (100%) 1 hlas[ov]

Je takmer koniec roka 2019 a my stále narážame na nové a nové Facebook súťažné stránky. Môžeme ešte tisíc krát zopakovať, že podvodnou súťažou je akákoľvek súťaž, ktorá sľubuje ceny, ktoré reálne nemá, fotografie si stiahla, neuvádza sponzora a štatút (podmienky súťaže) a predsa budú ľudia viesť siahodlhé diskusie o tom, prečo je práve táto stránka skutočná a nie je podvodná. Stránka ElektroRoka, alebo stránka ElektroObchod však skutočná nie je. Jej nestály názov je spôsobený tým, že zrejme z nepozornosti podvodníka stojaceho za týmto podvodom, je niečo iné v nadpise a niečo iné na obrázku, ktorý používa.

ElektroObchod ElektroRoka Facebook podvod

inzercia:

Snímka stránok, ktoré vznikli len 28. decembra a už sa im podarilo oklamať 1133 fanúšikov. Odkaz na stránky je: https://www.facebook.com/ElektroRoka-108011784047547/ – neodporúčame akokoľvek súťažiť, alebo dôverovať týmto stránkam.

  • Opäť ide o prototyp podvodnej Facebook súťažnej stránky
  • Opäť láka na spotrebiče, pritom nelogicky pri žrebovaní nevyhrávate práčku, ale 300 EUR.
  • Opäť podvodník žiada údaje z platobnej karty a nájdu sa takí, ktorým takáto požiadavka nepríde zvláštna.
  • Nezmyselne hlúpo je zadaný názov, nepozorné je znenie názvu na logu. Je evidentné, že ani len podvodník, ktorý stránku vytvoril ako narafičenú pascu nemá nič premyslené a ide len o jednu z viacerých ďalších pascí v ktorých má on sám chaos.

Upozorňujeme tým pádom pred ďalšou stránkou, ktorá organizuje ilegálne a podvodné súťaže bez krytia samotnou cenou, bez sponzora. Jej komunikácia je vulgárna, arogantná, neuveriteľne drzá, so slabou gramatikou a štylistikou. Priam pologramotná, útočná a obsahom slov až príliš absurdná. Opakujeme po niekoľký krát, že neexistuje možnosť poslania peňazí na platobnú kartu tak, že poskytnete čísla z nej. Je to nemysliteľné. Aj preto zvažujeme, že viac sa k tejto téme už nebudeme vracať. Vydali sme niekoľko upozornení a odporúčaní, na ktoré dosiaľ najmä poškodení nenarazili, prípadne napriek varovaniu banky a informáciám uvedeným pri prevzatí platobne karty je jasne uvádzané, že tieto údaje nie je možné zverejňovať a poskytovať ďalším osobám, inak dôjde k zneužitiu karty a financií, ktoré ju kryjú.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Sociálne siete

    Komentáre sú ukončené