Internetové podvody

Novinka: jazykové kurzy Pro Speak a skutočná recenzia (hodnotenie)

Ohodnoťte článok

Na stránkach denníka Nový čas a na Aktuality.sk sa vo veľkom začali zobrazovať reklamy na nové jazykové kurzy Pro Speak. Dosť, že sme si niekoľko rokov museli vytrpieť rôzne reklamy hlásajúce zázrak v podobe výučby plynulej angličtiny len za dva týždne pomocou prevratnej formulky cez metódu Ling Fluent a nedávno aj s obmenou v podobe Ling Intelligence, teraz prichádza Pro Speak. A čo by sme mohli povedať k hodnoteniu tejto služby? Asi len toľko, že Pro Speak je propagovaný cez rovnako prašivé podvodné stránky, ako tomu bolo doteraz pri Ling Fluent a Ling Intelligence.

Pro Speak polyglot Cas.sk reklama

inzercia:

Stránky, ktoré uvádzajú novú prevratnú metódu na učenie cudzích jazykov, uvádzajú titulok vymysleného fingovaného magazínu a článku ako “Zrýchlený vzorec učenia cudzích jazykov Carla Anderssona”. V skutočnosti nejde o žiaden portál s novinkami, a ani o magazín, či médium. Stránky len vyzerajú ako stránky, ale v skutočnosti ide o podvodný balast, na ktorom je množstvo chýb. Horné falošné menu neobsahuje reálne slová, ba dokonca namiesto HISTÓRIA uvádza HISTÓTIA. Hocikde kliknete, vvždy sa dostanete na rovnaké miesto – formulár na zakúpenie zázraku v podobe akéhosi Pro Speak. Ako vždy, aj tentoraz sa stretávame s odborníkom, ktorý má byť autorom tohto zázraku. Tentoraz sa volá Carl Andersson a je to polyglot, torý ovláda 23 jazykov. Azda možno stálemu čitateľovi nemusíme pripomínať, že neexistuje ani takýto polyglot a ani toto meno v súvislosti, akej stránky popisujú.

Pro Speak polyglot Carl Andersson

Pán na fotografii, s menším počtom vlasov s úsmevom na tvári má byť Carl. Keďže mnoho ľudí hľadá recenzie produktov, dovoľujeme si upozorniť, že sme sa rozhodli článok postaviť na takomto princípe už z princípu veci. Hodnotíme pritom marketing a spôsob, akým uvádza kurz informácie a získava si zákazníka.

Carl Andersson neexistuje!

Fotografia, ktorá má zachytávať polyglota Carla Anderssona je zakúpená fotografia z fotobanky. Meno je vymyslené, identita je teda tiež vymyslená, pretože fotografia nezachytáva žiadneho polyglota, ale modela. Najmä sa ani nevolá tak, ako popisujú stránky, nepropaguje a ani nevymyslel žiadnu prevratnú metódu.

Pani Irena, údajne prvá Slovenka, ktorá metódu vyskúšala neexistuje!

Stránky sa snažia oklamať kaaždého, čo sem príde. Jednoducho klamstvami zavádza o tom, že sa môže naučiť jazyk aj niekto staršej generácie. Ale hlavne, že metóda funguje. Avšak čo v prípade, ak vám prezradíme, že ani táto spokojná klientka neexistuje. Žiadna Slovenka, ktorá to vyskúšala. V skutočnosti je príbeh vymyslený a fotografiu si len špekulanti stiahli na stránke Pixabay.com z albumu maďarského fotografa.

Podvodné stránky predávajú Pro Speak a jej problémy

Ako to už býva, stránky pochádzajú zrejme od rovnakých autorov, ako predošlé podvodné stránky. Primitívny kód, klamstvá, zavádzanie a technika, ktorá posúva dátum podľa toho, čo je práve za čas na serveri. Vo výsledku tak stránky zobrazujú varovanie, že práve dne skončí špeciálna akcia. Toto tvrdenie tam ale je online každý jeden deň.
Podvodné stránky http://cudzi-jazyk-s-pro-speak.com (odporúčame nenavštevovať, alebo zablokovať reklamy v Adsense, pokiaľ službu vyuýžívatesa snažia na stránky len podobať. V skutočnosti aj vzhľadom na obsah, ktorý prezentujú a čím sa prezentujú, neodporúčame využívať tieto stránky a považovať ich za férové, pravé, či vierohodné. V žiadnom prípade!

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  2 Comments

  1. Poslal som im 41 €. A teraz čo mám robiť? Na políciu sa to nedá dať?

  2. S peniazmi sa treba rozlúčiť a na polícií sa dozviete,že sa jedná o priestupok.Musí sa nazbierať viac poškodených,aby bola suma na začatie trestného konania.Firma stojaca za týmito stránkami sú schránkové a doména utajuje majiteľa.

  Komentáre sú ukončené