Internetové podvody

Jazykové kurzy a výučba Ling Intelligence – hodnotenie / recenzia podvodu

Jazykové kurzy a výučba Ling Intelligence – hodnotenie / recenzia podvodu
3.67 (73.33%) 12 hlas[ov]

Už nie Leo Anders ale Harold Linberg a už nie Ling Fluent ale Ling Intelligence. Najrozsiahlejší a najvytrvalejší podvodný marketing na internete s názvom „produktu“ Ling Fluent zmenil názov, ktorý už dlhšie používali v Českej republike a začal na plno kampaňami na rôznych stránkach aj na známom Centrum.sk. Predstavujeme vám Ling Intelligence a súhrn vlastností, na ktoré pozor.

Ling Intelligence podvod banner

inzercia:

obrázok – priamo pod prihlásením sa objavuje banner, ktorý nemá pre vás vôbec nič dobré.

Protiprávne konanie zo strany stránok a reklamy Ling Intelligence

Harold Lindberg

vždy je to nejaký polyglot, človek, ktorý ovláda veľa jazykov, alebo nejaký profesor. Teraz vymysleli meno falošné neexistujúceho odborníka menom Harold Lindberg. Opäť pán z fotobanky a nikto, kto by reálne existoval. Ide tak o zavádzanie a vytváranie falošnej identity odborníka ako garanta produktu. Harold Lindberg NEEXISTUJE. Jeho identita je falošná, podvodníci len využili kúpenú fotografiu z fotobanky na tejto adrese: shutterstock.com

Ling Intelligence podvod harold lindberg

Žena na fotografii

Údajná najnovšia formula uvádza aj fotografiu atraktívnej ženy svetlých vlasov s notebookom bez značky. Uvádzajú ju ako „Pani Mária Lališová, jedna z prvých osôb na Slovensku, čo nejakú formulu Harolda Linberga vyskúšala. Ťažko povedať čo mohla vyskúšať, ale určite nie pod týmto menom a nie formulu Harolda Linberga. Opäť podvodné zavádzanie a vytváranie neexistujúcej osoby. Táto žena je modelka. Jej fotografiu si podvodníci len kúpili na adrese: https://www.shutterstock.com/   a potom z nej vytvorili viacero rôznych žien z rôznych krajín a s rôznymi menami. Všade rovnaký podvod.

Vymyslený text

absolútne výmysly, nereálne texty o účinkoch novej metódy a o tom, ako to celé tento pán Harold vymyslel. Nie, Ling Intelligence nie je nič prevratné. Ani jazykové školy nehlásia krach, pretože dorazilo Ling Fluent. Všetko sú to klamstvá, ktoré majú prinútiť človeka premýšľať a kúpiť. Klamlivé informácie a zavádzanie.

Nátlakové akcie

naopak, nie ani tak prinútiť, ale rýchlo dohnať k nákupu človeka chcú praktiky nátlakové. Odpočítavanie poslednej šance na nákup, pretože vraj pre veľký záujem sa zásoby vypredávajú. V reálnom svete ste možno na celom webe jediní. O tretej ráno, keď je návštevnosť stránok najnižšia, ťažko môže Michal z Trnavy a Dávid z Bratislavy práve teraz objednávať. Takéto hlásenia sa totiž na stránke môžu v dolnom rohu objavovať, ale všetko je to výplod nastaveného časovača v zdrojovom kóde. Žiadni klienti. Nuž a to odpočítavanie? Príďte na falošné stránky o 5 hodín a všetko bude odznova. Odpočítavanie, skladová zásoba, všetky výmysly.

Falošné prvky a stránka

Vždy každá jedna stránka má vyzerať ako skutočný magazín. Kopíruje len pár prvkov ako menu, riešenie článku, komentáre. Všetko je však falošné. Presvedčte sa sami. Kamkoľvek kliknete, nedostanete sa tam ale do stránky na nákup produktu. Všetko smeruje len tam. Prvky sociálnych sietí sú len umelo nasadené obrázky. Všetky fotografie v komentároch sú ľudia vykradnutí z ruskej sociálnej siete VK.com, ktorí ani netušia, že majú odrazu slovenské meno a komentáre, ktoré opakujú do zbláznenia na 50 rôznych stránkach.

Absurdné jazykové verzie

Stránky sú známe tým, že vytvárajú desiatky ďalších stránok v rôznych krajinách. Kým ešte meno odborníka často nechávajú nepreložené, ako v tomto prípade, mená všetkých ľudí v komentároch, ktorí majú byť akože živí ľudia so záujmom, alebo ľudia potvrdzujúci výsledky, sa menia podľa krajiny. V Čechách majú české mená, v Poľsku poľské. Len aby to vyzeralo ako vec danej krajiny a úspech danej krajiny. Nie, nie je tomu tak.

Konkrétny prípad priamo na adrese

Tento konkrétny prípad, ktorý je inšpiráciou pre varovný článok je na adrese „http://globalmagazine24.eu/other/ks/124/ling/a/index.html“  a určite stojí za pozornosť niekoľko faktov. Podarilo s anám v kóde stránok zistiť, že obsahuje množstvo chýb. Spôsobené sú tým, že táto stránka vznikla z inej stránky – stránky na podvodný prípravok na chudnutie. Na webe s jazykovým kurzom Ling Intelligence totiž zostali prvky, značky, kódy o chudnutí. Len ich nahradili iným obsahom. Primitívne stránky s neuveriteľne hnusným dizajnom a šialenou chybovosťou tak odhaľujú, že nejde o šablónu, ale neustále prerábané iné stránky.

Ďalšie podvodné stránky:

 • http://yoursupplements.eu/sk/harold-lindberg-tvorca-ling-intelligence/
 • http://globalmagazine24.eu/other/zc/24/ling/a/index.html – tu už sa slečna volá Pani Marie Lalošáková.
 • https://latestdiscoveries24.com/other/zc/24/ling/a/index_t.html – rovnaký český príklad
 • http://wasze-opinie.pl/harold-linberg-poliglota/ – ďalšia podpora podvodu
 • http://velemenyek24.com/harold-lindberg/ – presne to isté, len v maďarčine
 • https://latestdiscoveries24.com/other/lp/84/ling/a/apn.html – odrazu sa slečna volá Kasia Madeja. A odrazu je jedna z prvých Poliek, čo to vyskúšala a pochvaľuje si to.

Ling Intelligence podvod falošná poľka

POZOR: Predaj je protizákonný

Na záver len pripomíname, že stránky, ktoré sa vám priamo snažia produkt predať bez toho, aby ste vedeli, čo kupujete, či to nie sú len slovíčka na kartičkách, ktoré si viete pozrieť zadarmo na hocijakom webe či prečítať v slovníku, predávajú produkt neoprávnene. Neexistuje sídlo spoločnosti na Slovensku, zastúpenie, kontaktovateľné miesto, obchodné podmienky spĺňajúce stanovené povinnosti zákonom. Absolútne predajca ignoruje Obchodný zákonník, zákony SR, neidentifikuje sa.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. Nedá sa vystopovať komu som zaplatila tie peniaze za dobierku?

  Komentáre sú ukončené